14.3.17

Tore päev!


Hommikul vara tuli meile korstnapühkija külla. Mul oli jube kange soov video teha kui ta katusel ukerdas aga miskipärast selleni ei jõudnud. Nautisin karget õhku ja jälgisin pingsalt tema toimetusi. Nööpi ei katsunud :P Meil on ülitore korstnapühkija ning soovitan teda ka sooja südamega teistele! 

Tänu varajasele ärkamisele (oh, miks ma tihedamini sel ajal ärgata ei suuda!?) viisin Murrmurri toredale jalutuskäigule. Muda polnud veel pehmeks sulanud ja saime rahulikult enam vähem kuiva jalaga ringi tehtud. Tagasi kodus, viisin hobused ja lambad koplisse ning lasin kassid õue. Kanad said üle mitme päeva eesruumi siblima. Haige kana on silmnähtavalt paranenud. Jookseb koos teistega, sööb, saba on kenasti kõrgemas asendis jälle. Täna veel pidime veidi pea alaspidi trenni tegema aga see teeb talle hetkel vaid head.

Tagasi toas, tegin endale piparmünditeed ja sõin eile küpsetatud vaarikamoosiga kooki. Ülihea! Töötlesin pilte, saatsin soovijatele laiali ning hakkasin pisut tube koristama.

Mingi hetk olime Tomiga õues. Vedasin ühe õunapuu alt oksad ära ning jätkasime puuriitadega. Tom saagis ja mina ladusin. Sättisin õhtuks loomadele pesad valmis + söögid ette ning peagi tõimegi nad tagasi aita/talli. Samade rokaste riietega võtsime Murrmurri meile seltsi ning jalutasime külapoodi vett ja pelmeene ostma. Praetud pelmeenid on viimase aja hitt (näiteks täistera suitsuliha või seenetäidisega) Murrmurr oli jalutusest nii väsinud, et kobis ruttu kuuti magama.

Nautisime kiiret õhtusööki ja käisin loomadele head ööd soovimas. Ilmad on nii mõnusad, et varsti saab hobustel talliuksed öösekski lahti jätta. Tänasest ka üks väike uus plaan hobumajandusega seoses aga sellest veel ei räägi :)

Kõige vahvam oli, et sain nii vallast kui keskkonnaametist positiivse vastuse vajadusel matta hobused oma maale! Püüan olla ettevalmistunud ka kurvemaks stsenaariumiks ja mulle on ülioluline, et ma tean, mis mu kahest suurimast pereliikmest saab :)

Õues möllab tugev tuul, mis tähendab, et mudast saab varsti kena kuiv muld! :)

No comments: