5.3.17

Tagasi trennis

Alljärgnev on 100% hobusejutt :) Võid vahele jätta!


Kõik kolm pilti on tehtud eelmise aasta esimeste öökülmade aegu. Autoriks Enely Naaber. Spirit ei olnud tükk aega sadulas käinud ent tegime ruttu mõned pildid :) Ei propageeri ilma turvavarustuseta ratsutamist!


Mul on hetkel seoses oma tervisega tõsised inspiratsiooniammutamised ja positiivsusega laadimise katsetused käsil, siiani toimib kõik nagu kellavärk :) Olen õnnelik! On muidugi ka kehvemaid hetki aga see on ju täiesti loomulik, siis ma puhkan. Kas hetkeks või pikemalt aga puhkama peab.

Eelmisel nädalal käisin ma üle mitme aasta joogas ning see oli võimas! Aitäh Aurale selle ilusa kogemuse eest! Plaanin taaskülastada flyhigh joogat ning ette võtta üks vesiaeroobika. Plaanin endale mõnusat jalutuskäiku linnas ning kirjas ka üks täispikk päev ratsavõistlustel (seekord veel fotograafina) Ühtlasi võtsin ma taaskord päevaplaanidesse ratsutamistrennidega uuesti alustada ning noh, siit tulevad ka uued unistused, millest ma veel ei hõiska :) Midagi peab ikka saladuses ka olema.

Kuna mõlemad hobused on üksteisesse kohutavalt kiindunud, siis on meie trennid siiani üsna keerulised olnud. Üks karjub ühte taga ning tähelepanu on hajunud. Otsustasin, et nad lihtsalt peavad harjuma sellega kuniks koplid valmis saavad. Tänaseks plaanisin esimest trenni mõlemaga. Kõigepealt Ginniega. Lootsin, et kui ta esimesena nö eemal on, siis on ta Spirit trenni ajaks vähe rahulikum - nii ka läks! Mõlemad hüüdsid üksteist õnneks kordades vähem taga. Lisaks trennisin selles platsi otsas mis oli tallile lähemal ning eks nad kuulsid üksteist paremini. Trennid olid maksimaalselt 15 minutit pikad, sest Ginniega ma üldiselt platsil sõita ei tahaks ent kord nädalas on vast täiesti okei. Ta on siiski 25. Esimest korda elus üritas ta minust isegi korraks vabaneda :D Mis oli imearmas! Kevad on neil igatahes peas ja südames :D Kõik lõppes positiivselt ning tagasi talli minnes uudistas ta nii armsalt kõike enda ümber.

Spiritiga trenni ajaks oli jahe tuul kõvasti hoogu võtnud ning see tegi niigi äreva looma veel ärevamaks. Plaanisin sammutrenni ent ta oli liiga energiline ja lasin tal suurtes traaviringides maha rahuneda. Toimis. Kuigi ta kiunus ja pukitas, siis see on kõik üliarmas, sest nad teevad seda nii laisalt ja pehmelt :D Kui naabrimees oma suure kopa käima ajas, arvas hobune, et mina tegin tal seljas seda häält :D Tagasiteel talli poole läks ta nii surakat täis, et hakkas tölti jooksma :D Oeh, need traavlid...

Hobused olid igatahes väga väga tublid mõlemad! Ma ei väsinud neid kiitmast, sügamast ja patsutamast. Nüüd on mul väikesed plaanid uueks nädalaks ja loodan, et ilm on armuline :)

PS! Aprillis osalen ma meie Pärnumaa klubi poolt korraldataval Marlen Vassili teooria+praktikatreeningus. Seekord mitte oma hobusel, vaid laenatul ent saab üliäge olema :)


No comments: