30.3.17

Tagasi koolis!


Mitu aastat olen pidanud plaani midagi uut õppida. Lihtsalt, just kui trenni asemel. Täpselt samapalju aastaid olen mõelnud, et tahaksin päris mitu aastat ja korralikult õppida, mitte lühemaid kursusi läbida. Mulle on alati pakkunud huvi ehitamine, automehaanika ning lasteaiakavastaja valdkond. Mitte just kõige loogilisem seos aga mis teha kui huvid on sellised :) Kuna fotograafia on minu jaoks siiski number 1, ei saaks ma lasteaiakasvatajana tööd teha. Sõelale jäid ehitus ja mehaanika. Puitkonstruktsioonide ehitusele olen ma kaks korda kandideerinud kuid kuna ma jään sihtgrupist välja, siis pole veel vabale kohale pääsenud. Alla ma ei anna. Mõttes oli isegi põhihariduse baasil õppesse minna ent see tähendaks minu jaoks liiga palju tühje auke keset päeva (ma ei pea üldhariduslikke tunde läbima) Mehaanikat minuteada Pärnus üldse ei õpetatagi...

Kõik plaanid on hetkel aga soiku jäänud. Kindlasti mitte unustatud ja sügisest võtan asja uuesti käsile. Aasta alguses piilusin aga igaks juhuks tasuta kursuseid ning märkasin huvipakkuvat veebilehe loomine + turundus. Hm, midagi mulle. Eeldasin, et õpetatakse wordpressi baasil. Khm. Wrong! Kahjuks pean ma õppima joomlat kasutama ning kui ma absoluutselt ei huvitu sellest, siis okei, mis seal ikka. Ma ei hakka siinkohale midagi muud kommenteerima (kes ja kuidas) aga iseenesest saan ma kenasti hakkama, meenutan aga varem kutsekas õpitud IT'd ning olen teistest vist tsuti eespool mingilmääral. Turunduse osas mul pole küll midagi kuulata aga saan vähemasti oma kogemusi ja varasematelt läbitud koolitustest õpitut ise edasi anda :)

Joomla memesid googeldades tundus mulle küll hetkeks, et ma ei peaks seda enam edasi õppima :D

Koolis on vahva käia! See vist tõesti vastab tõele, et kui lapsena/noorena koolis käid, siis ei saa aru miks seda piinamist tarvis on ent täiskasvanuna hakkad puudust tundma. Minu puhul toimib! Ma tõesti igatsen põnevaid koolitunde, millegi uue õppimist ja ka näiteks tiimis töötamist. Eriti kui ma olen teemas pädev ja oskan kaasa rääkida :) Plaanis on tänavu veel hobustega seotud koolitusi/kursusi läbida. Kahes olen ka juba kirjas.

Kuidas ma seda kõike jõuan? No läbi musta huumori, eks ma siis aasta lõpus jälle kirjutan oma ületöötamisest :D Tegelikult ma võtan kõike hästi vaikselt ja nautides. Ma olen paari viimase raviseansiga ennast tublisti tõestanud ning näidanud/ise aru saanud, et ma olen tugevasti õppinud ja oskan analüüsida olukorda, kus ma peaksin aja maha võtma. Ja ma tõesti mõtlen igal sammul ette. Omamoodi kursus :) 

Kui saaks nüüd vaid sinna puitkonstruktsioonide kavasse sisse, oleksin ma üliõnnelik!

5 comments:

Getri said...

Isegi ilmselt võtan koolitee paari aasta pärast ette. Olen mõelnud võtta psühholoogia aineid :)

Muidu lasteaiakasvatajana saab töötaaa ka graafikuga/poole kohaga. Eriti just erahoiud harrastavaid selliseid asju :)

Kris V said...

Poolekohaga oleks veel variant aga see poleks see. Ma arvan, et oleks parem kui saaks lastega tegeleda ikkagi rohkem, neile ka vast sobilikum kui on püsivam inimene lasteaias. Kuid ma ei välista nende paberite tegemist kindlasti, sest mind huvitab just see teekond kasvatajaks saamiseni. Ja muide, sa meenutasid mulle kui väga ma põhikooli ajal psühholoogia vastu huvi tundsin :D Ma käisin pidevalt raamatukogus erinevaid raamatuid sirvimas ja neid ümber kirjutamas :)

Nell said...

Kui sa veel seda teinud pole siis vaata läbi ka kõigi kolledzite ja rakenduskõrgkoolide ja kutsekoolide erialad ja õppekavad. Täiskasvanutele õpetatakse tsükliõppes palju huvitavaid asju.

Kylli said...

Huvitav, miks õpetatakse Joomlat? Ma viimaseid andmeid ei tea, aga veel mõnda aega tagasi oli see üks kõige seisvamatest vabavaradest ehk et keegi seda õieti ei arenda enam. Kõige kasutatavam / arendatavam on minu teada praegu Drupal. WP mulle endale absoluutselt ei meeldi, olen Drupali CMSiga ära hellitatud, sestap ise seda vabatahtlikult ei kasutaks ilmselt :)

Kris V said...

Joomla pm sunniti meile peale, sest õpetaja pole muud õppinud? ja on eluaeg joomlat kasutanud (oldschool õpetaja ilmselt) Kahjuks ei läinud minu ja paari teise õpilase kindlad soovid õppida kaasaegsemat versiooni wordpressi näol korda...