23.3.17

Siis kui on kevad!


Üritasin peale Härra tööleminekut edasi magada. Mingitmoodi virelesin tunnikese kauem aga kassid hakkasid närviliselt magamistoas ringi sebima ja näuguma. Nojah, päike paistis nii tugevalt, et kardinad kumasid läbi ja tuba oli kollane. Findus haistis kevadet. Sellegipoolest nad kohe õue ei saanud. Meil on nimelt Muri ja Finduse tõttu praegu üsna keeruline. Findus kipub mul järgi käima ning kuna koerus ei salli peale inimeste mitte ühtegi muud elusolendit, siis ei saa ma samal ajal kui Muriga jalutama lähen, kasse õue lasta, sest Findus noh...

Põllutee on kenasti tahenemas kuigi autoga veel üle ei saa. See-eest on Muriga mugavam jalutamas käia, ei vaju me enam kumbki põlvini mutta. Tegime päikese ja tuule saatel ühe pikema jalutuskäigu, mis võttis vanamehe nii võhmale, et ülejäänud aja ta lihtsalt nautis oma aedikus põhuhunnikus päikest ja magas. Hobused ja lambad said samuti päikesevanni võtta. 

Mina hakkasin rexile (küülik) igaks juhuks uut pesakasti ehitama. Miskipärast on just tema muutunud üleöö "isaseks" ja ahistab pässi. Miskipärast ainult siis kui mina silmipiiril olen. Õnneks ei ole nad kiskuma läinud kuigi rexi turjalt on palju karvu kadunud (imelik, sest tema ju üritab ikka pässi paaritada, mitte vastupidi) Ma sisimas loodan südamest, et see läheb üle ja päss paneb ta paika lõpuks, sest ma ei tahaks neid üldse eraldi hoida. Aga eks näis. Kui kiskuma hakkavad, tõstan siiski eraldi. Kast veel valmis ei saanud aga homme ehk :) Kui nad nüüd täiesti eraldi peavad siiski minema, teen neile suure kasti, mille vahesein saab olema võrk. Nii nad siiski näevad üksteist.

Kanad tegid täna ühe mõnusa õuetiiru. Seoses selle linnugripiga...mind ajab nii naerma see kohustus 1 aprillist linde võrguga kaetud aedikus hoida. Rändlinnud on esiteks AMMU juba kohal, teiseks, mille vastu peaks kaistma linde VÕRK? Oehmaivõi.

Kibelen trennidega alustama ent uus põld on veel liiga pehme ning künnaksin selle kahe hobusega kiiresti tagurdpidi, mida ma aga üldse ei taha. Juurestik pole veel rohukattel nii tugev, et maapind vastu peaks kabjajälgedele. Pean veel kannatama.

Laupäeval peame plaani selle aasta esimesed minitalgud teha. Tahaksime lammaste uue aedikuga alustada, mis peab aga võimalikult kiiresti valmis saama, sest muidu ei ole mul hobuseid kuskile välja lasta. Uus hobuste koppel valmib parimal juhul mai alguseks, seega praegu ajavad nad asju lammaste möödunud aasta aedikus. Lambaid on kerge puu külge siduda, hobuseid mitte. Seega saame ehk sõprade abiga uue aediku valmis. Lammastele saab seal kindlasti tore olema: puud, põõsad, kaks korda suurem pind ja rohkem rohelist. Mõttes oli ka talledele mõelda aga eks mõtleme, tähtsamad asjad enne :) Kevadel tahaks ju kõike ja korraga, eksole.

Eelkülvist on üles tulnud ainult spinat. Mis kipub kahtlaselt venima kuigi istuvad mul kohe akna all ja saavad nii palju kui on, päikest (lõunapoolne külg) Füüsal, tomatid, basiilik, paprika, arbuus ja melon ei ole IKKA VEEL märku andnud :( See ei saa ju olla võimalik, et KÕIK seemned on praagid? Need on juba 2-3 nädalat tagasi istutatud kindlasti. Või olen ma kannatamatu?

Ning kool...kuidagi värske tunne on kohe! Kuigi ma ei ole üldse rahul teatud punktidega, siis on päris äge tunne olla ise seekord nö suureks abiks, kes aitab teistel tundides järgi jõuda, sest õpetaja selleni ei pruugi jõuda. On äärmiselt lahe tuletada meelde HTMLi ja kõiki neid keeli: CSS, Javascript jne. Oh, vanad head ajad :) Eks näis kuidas läheb. Paraku tehti valik ilma meiega arupidamata Joomla kasuks (mina ja paljud tahtsime wordpressi) ent noh, võtan seda siis kui uue väljakutsena midagi uut ja kasutut õppida (sest ma pean enivei varem või hiljem wordpressi õppima hakkama) :) Mis seal ikka, topelt ei kärise eks!

No comments: