29.3.17

Siis kui ajab pead vangutama!

Mis toimub? Kõigepealt loen kuidas üks haige hobusepiinaja ei tunnista kohtus oma süüd aga on nii süüdi kui süüdi annab olla. Siis jookseb meie kodu läheduses pool hommikut ringi üks hagijalaadne koer (sama omaniku koer kelle kaks looma ma eelmisel aastal korra juba Varjupaika saatsin?) Ja siis on üks vanem naisterahvas, kes jätab oma lahtiselt kaasas liikuva pitsu maha ning jalutab kibekiirel sammul lihtsalt minema kui mind ja minu rihma otsas koera märkab, jättes enda koera minu ja minu koera trajektoorile abitult maha. Minul on õnneks mõistus omal kohal ja ma lihtsalt ei liikunud Muriga enne kui see lahtine pitsu aru sai, et ma lasen tal ära minna. Kus oli omanik? Peitis ennast koolimaja taha! Haiged inimesed! 

Nüüd on kõigele lisaks "linnugripi" häire antud, mis tähendab, et kõik kodulinnud peavad olema piiratud alal, võrguga kaetud aedikus. Aga ometi ei kehti see reegel Tallinna loomaaiale. Ja millist (oh millist) kasu annab võrk, millest iga rändlinnu maha jäetud sulg/väljaheide/söögipala läbi kukub? Palun tehke mulle selgeks lihtsalt :( 

Linnas vanemate juures koridoris käib troppide naabrivenelaste järjekordne heidikust kass meie Põksu ja naabrite väikest kassi ahistamas. No ikka korralikult läheb kallale. Ta on ilmale toonud ilmselt juba loendamatuid pesakondi kiisubeebisi, kes on jumal teab kuidas oma otsa leidnud. Ta on 99% ajast nälgas ja täiesti asotsiaalne (kardab paaniliselt inimesi) Lisaks on ta jäädavalt steriliseerimata ning jooksuajal saab vaid imetleda kuidas üks kohalik must isane temast üle käib. Ja loomad ei ole ju süüdi, et neil debiilikutest omanikud on!

Maal vanaema kortermajas on haige meesterahvas, kes on eluaeg endale kasse kokku kuhjanud. No peast haige inimene. Kõik kassid on poolnälginud, rääbakad ja toovad igal aastal peskonnad ilmale. Väidetavalt on ta vahetult enne kontrolli ka vastsündinud kassibeebid ahju all heitnud, et keegi ei saaks jälle kurjustada. Kui temalt viimati LÕPUKS valla sunnil kassid kokku korjati, viidi need kuskile metsa ja lasti seal kas maha või lihtsalt lahti. Alles jäeti üks isane kass. Khm. Ega tema ju ei tekita ometi uusi probleeme. Masendav.

Ma ei hakka siinkohal mainimagi kuhu on kadunud nii mõnedki loomad kellel ma olen püüdnud silma peal hoida :(

Ma saan aru, et maal mõtlevad inimesed teinekord millegi muuga kui oma peaga aga see on lihtsalt ajuvaba, millega ma olen pidanud viimase paari aasta jooksul kokku puutuma nii maal kui linnas. Maal elavad loomapidajad arvavad, et nende loomadel (kes on veel kõigele lisaks mittesõbralikud loomad) on õigus käia ükskõik kus ja ükskõik mitme tagajärjega. Mina nii ei arva.

Ma saan täiesti aru kui looma kogemata kuidagi mingi hetk lahti saab ja minekut teeb. See on veel aksepteeritav. Aga kui omanik seepeale süüdimatult ütleb, et ah, maal on see ju lubatud või et nad teevad koguaeg nii, siis mind ausõna ei huvita enam!

Minu kaks hobust on korra jooksnud küla vahele ja põldudele. Minu süü tõttu! Ma vastutan oma tegude eest. Kui minu koer pääseb lahti ja püütakse kinni, lähen talle ilmselgelt ka varjupaika järgi. Ma ei ole süüdimatu. Ma hoolin oma loomadest ja tean oma õigusi, kohustusi. Mida teevad need ülejäänud eelpool mainitud inimesed? Nad on süüdimatud inimesed! Ja ma ei hakka kunagi selliste poole hea pilguga vaatama, sest loom ei ole süüdi selles, et tema omanikud tropid on! :(

2 comments:

Virge A said...

Ma tean mida sa tunned. Mu vanaemal on naabrid kes kuhjavad endale kasse kokku ja nüüd need kõik paarituvad omavahel. Lisaks sellele, et nad paljunevad nagu rotid, jooksevad nad küla peale laiali ja hakkavad kodus elavaid kasse terroriseerima. Meie vanaemal on õues üks isane kass kes istub nii ilusti oma territooriumil aga nüüd ei saagi teine rahus enam olla, iial ei tea millal keegi kuskilt kallale hüppab. Lisaks on neil veel suur koer kes käib küla peal ringi ja terroriseerib rahvast ja teisi loomi. No see koer on selline volask, et halb hakkab ja noh, jube kuri ka. Sugulane ei saa isegi oma parte järelvalveta välja jätta, sest see koer tahab neid maha murda. Nüüd tuli mingi uus naaber oma õela koeraga. Ise on veel jube uhke, et koer on ju aias, aial pole isegi väravat ees, ei tea mis kasu sellest aiast üldse on? Ja koer ründab isegi autosid, vanaisale on ka paar korda kallale tahtnud hüpata. Jalutama ei julge ka enam minna, sest võõrad koerad arvavad, et neil on õigus tulla võõrale territooriumile ja hakata ärplema.

Kris V said...

Mina näiteks ei aksepteeri selliseid inimesi kes oma loomadel (eriti kurjadel ja ohtlikel) ringi lasevad liikuda. Eelmisel aastal tulid meie hoovi kaks koera, üks noor ja üks pime/kurt emane koer. Viimane ei saanud aru et ta on juba viimased tund aega kraavis edasi tagasi liikunud ning noorem nägi kahtlaselt umbusklik välja. Meie koeral polnud veel tookord aedikut, oli ajutiselt ketis. Pidin ise kodust ära minema kuid ühtegi rihma neil kaelas ka polnud. Helistasin varjupaika ja kutsusin koertele auto järgi. Hiljem sain omanikult sõimukirja, et tema pidi nüüd maksma, miks koerad ringi ei võinud joosta...

Ma seletasin, et kui pime koer oleks minu koera juurde jalutanud, oleks minu koer veremaitse suhu saanud. Mispeale öeldi, et aga mis siis...

Ja täpselt samamoodi teen ka järgnevate hulkuvate loomadega. Absoluutselt saan aru kui minu koer peaks lahti saama ja ei tule koju ning viiakse varjupaika. Muidugi vastutan mina, maksan arved ja püüan edaspidi lahtipääsemist vältida. Mitte ei leiuta absurdseid vabandusi.