15.2.17

Uue hooaja algus!


Täna oli lihtsalt imeline päev! Eile oli minu esimene päev psühholoogi juures ent sellel ma pikemalt ei peatu, kes tahab, see uurib :) Igatahes tundsin ennast lihtsalt imeliselt ning ega ka ilm alt ei vedanud. Nautisin südamest loomadega tegelemist ning hobused nautisid samavõrra ka ilma talvetekkideta päikest nautida. Kanad said esimest korda aedikus ringi liikuda ning võtsid aida ees soojal mullal päikesevanne. Jah, Lätis on antud linnugripi hoiatuse suhtes teade, et kodulinnud tuleks kinni hoida või aedikud katta võrguga. Eestis on vaikus. Mitte ühtegi ametlikku teadet. Ilmselgelt ei suuda mina oma linde kuskil pimedas või kunstvalgusega ruumis kinni hoida ega leia ka mitte mingi kasu olevat võrgus, sest selt võivad ju rändlindude väljaheited ikka õuele saada. Oeh. Ma lihtsalt siiralt loodan, et gripp meieni ei jõua :(

Tänaseks plaanisin lõpuks hallitanud heinajääkidega tegeleda. Ma arvestasin, et 20st tellitud rullist läksid 100% raisku tervelt 4 rulli ning 16st ülejäänust läks IGAST rullist raisku veerand või pisut peale. See on ju ulmeline kogus! Jumal tänatud, et mul on kodus kaks traavlit, kes õnneks söövad pigem vähe ning tulin niigi hästi sellise kuluga välja ent nüüd ongi häda käes. Märtsi ja aprilli söögivarusi ei ole, sest 4 viimast rulli seisavad hallitanutena kenasti sealsamas kuhu need maha pandi :( Oeh. Sain õnneks kohalikult ühistult uue rulli ning otsin nüüd ülejäänud kolme. Tõenäoliselt aitavad ka nendega nad mind hädast välja ent pettumus teisest ühistust tellitud sööda üle on ikka suur. Täna põletasin lõkkes 2 tundi ühte läbihallitanud rulli. 2 TUNDI ajaraisku!

Sellegipoolest olen ma läbinisti positiivne olnud :) Täna tuli Tomi töökaaslane meile kaevu elektriühendust tegema. Ta õpib elektrikuks ning nüüd on meil juba kolmas suurepärane elektritööde teostaja olemas! Meil on veesüsteemi tarbeks soetatud sukelpump Grundfos SBA, mis ei vaja tuppa eraldi hüdrofori ega muud sarnast süsteemi. Majani on paigaldatud veetoru + elektrikaabel, mis jõuavad välja vanasse salvkaevu. Täna paigaldati siis kaevuseinale elektrikarp + pistik. Jäänud on veel pump kaevu lasta ning tuppa paigaldada pott ning kraanikauss. Kraanikauss on ajutine kasutatuna saadud aga poti ostame lähiajal ära. Kuna siseviimistlus ei ole meil tehtud, siis on kõik hästi ajutine :)

Kaev on tarvis sel aastal uuesti tühjaks lasta korra, põhi üle vaadata ning rakete seinad puhtaks küürida. Laseme teha ka vajalikud proovid, et saaksime joogiveena kasutama hakata. Kuigi tõenäoliselt seal midagi paha sees ei ole :) Ma muudest asjadest praegu lähemalt ei kirjuta.

Õhtul nautisime linnas isa 47ndat sünnipäeva ning avastasin, et mu mantlihõlmad ei ulata enam mu paksu kõhu ümber kinni :D

No comments: