22.2.17

Tere tali!


Ausalt öeldes on mul hääääästi natukene jõulude tunne! Selline õdus toas olemina kui õues tuiskab. Ja just kui kohe kohe hakkab televiisoris mängima Home Alone. Seda filmi võin ma muidugi praegu oma DVD pealt ka vaadata, jõulutunne on mul nii või naa koguaeg sees keemas, olgu märtsikellukesed väljas või põlegu jaanituli :)

Mina olin täna väga usin ja kuigi tuul tahtis silmanägemise viia, lõhkusin puid, vedasin käruga mõned meetrid edasi ja ladusin kohe riita ka. Vahepeal võtsin vastu loomadele tellitud uue heina-ja põhurulli ning käisin aedikus tuulemöllu nautivaid hobuseid/lambaid patsutamas. Lõunat sõin koos kassidega sooja pliidi ees tos ning läksin peale seda uuesti puudega möllama. Tuul oli veel tugevam ja krõbedam ning hakkas kontidele. Pakkisin kanad kuuti, lambad eesruumi alla ning hobused talli. Kassid olid selleks hetkeks juba toas pliidi ees. Muri sai pool tundi massaazi ning tuppa ma ronisingi. Vahepeal andis ema märku, et lõunast alates lubab tormi. Meil oli lõuna, tuul puhus aga muud midagi, isegi vaikne meie tavapärase tuuleiili kohta. Kohendasin küülikute puuril tekki, et väga luugist sisse ei puhuks ning tegin meie jääkuhilast jões uue video - need jääkamakad on ikka ulmelised!

Kui ma kell neli silmad arvutist lahti lõin ja aknast välja vaatasin, võttis mind vastu üsna valge vaatepilt. Lund tuiskas. Huvitava nurga alt. Tavaliselt tuleb see läänest või idast aga seekord lõunapoolsest küljest, mistõttu on maja õnneks üsna soe ning tuulekohinat pole ka kuulda. Küll aga on loomade suhtes tuule suund pisut ebamugav. Puhub ta otse sisse koera kuuti ja lammaste eesruumi. Niisiis asusin ma selle ilusa ja krõbeda tuisuga loomi vooderdama. Kõik said oma õhtusöögid ette, et oleks öösel tegevust ja kõhutäidet. Saabunud rullidega tuli ruttu midagi ette võtta. Kuna heinaga ei juhtu selle lume ja külmetusega midagi, siis jätsin selle aida seina äärde tuulevarju ning üritasin kogu hingest põhurulli tallini veeretada. Ägisesin ja puhisesin aga hakkama sain. Lükkasin uksest sisse ja sellega on korras. Spirit ei arvanud muidugi ühest suurest pallist midagi head ja puhises kolm korda vingemalt vastu. Harjub ära.

Küülikute puurile tõmbasin teki nüüd üleni peale, et lumi kuskilt sisse ei sajaks. Murile üritasin kuudisuu ette panna ühte hobuste fliistekki ent ta kiskus selle kohe ära ja üritas ära süüa - niisugune "loomasõber" ta mul ongi. Õnnetult ronis ta kuuti ja lumi tuiskas rahulikult peale. Vahepeal arvas, et võiks õueski magada, laika nagu ta on aga tuulega oli kehva. Mõtlesin edasi, sest mul polnud rohkem tekke ja temaga on probleem, et ta lõpuks ikkagi õue magama jääb :(

Kanade kuudiukse panin aidas sees kinni, hoiavad ehk rohkem sooja kuigi sellist vastikut külma otseselt ei olegi. Lihtsalt tuul vihiseb igalpool ja hoiab sooja vähem sees. Õnneks on aidal lisaks palkidele ka vana laudis ümber ning kanade kuudil omakorda seinad seespool. Neil oli täiesti okei kõik. Meie kodu on lihtsalt nii tuulerikkas kohas, keset põlde :D

Lammastega oli mure suurem. Neil on küll neli seina ja katus ent siit sealt laudis veidi loperdis ja aida uks ei hoia ka kinni. Sealt oli selleks hetkeks juba väravani pisut lund sisse sadanud. Ise olid nad muidugi üliõnnelikud ja kepsutasid ringi. Tõin kaks hobuste vihmatekki ja panin need uksele peale + ette, jala-ja kõhurihmad tõmbasin igalepoole naelte ja lauanurkade külge kinni, kontrollisin üle, et kuskilt lumi sisse ei vajuks.

Peagi tuli Tom koju ja sain autost ühe vana pehme päevateki, mille Muri kuudisuu ette riputasin. Sellel polnud ühegi looma lõhna ning vanapoiss oli rahul, ronis kenasti kuuti. Kuigi ta polnud selle ollusega seal ees eriti rahul, siis leppis minu õnneks. Käin nüüd suure hirmuga teda jälgimas, et ikka jäi ka sinna kuuti. Lammastele oli lund alla äärde juurde tuisanud aga õnneks mitte heinte peale kus nad magavad ja liiguvad. Panin sinna vabasse kohta veel ühe laua ette, et maadligi juurde ei saaks tuisata. Oeh. Omamoodi tekitab see sellise mõnus tunde, et ma saan ringi käia ja mõelda kuidas loomde olemist veel paremaks teha, teisalt tekitab see süümepiinu, et mismõttes ma pean selliseid asju välja nuputama, see pole ju normaalne! Ja teadagi minu praegust olukorda süümepiinadega...

Nüüd pea 4 tundi hiljem on õues ikka täitsa talv aga kevadise hõnguga. Olgu mitu miinust tahes, see pole enam see, kevad on :) Lumevaalud olid päris korralikud ja aknad kõik täis tuisanud, nagu filmides. Ainult et kuskil maja nurgas on selle valge vaiba all lumikellukesed ning aida kõrval värskelt lõhutud puud riidas :)

No comments: