8.2.17

Tere kevad, nägemist talv!Külmade ilmadega on hea olla kodune. Noh, tegelikult ma olen ju ettevõtja ja töötan, lihtsalt hea kui on võimalus selliste ilmadega rohkem aega kodus veeta. Praegu on vaikne periood ning olen saanud ise rahus taastuda ning koduste töödega järjele jõuda. Sel nädalal lubas ka korralikku krõbekülma ning loomd vajasid rohkem jälgimist ja pesad vooderdamist. Õnneks on päeval fantastiline päikesevalgus! Täna said hobused enamuse päevast koplis olla ja päikest võtta - nautisid täiega! Lambad jäid seekord eesruumi ja kanad on kolm päeva oma kuudis kinni istunud aga ei kurtnud õnneks. Küülikud on väga reipad ning Muri naudib oma põhukuhilas päikesevalgust :)


Meie jõulukuusk ei saanudki kütteks vaid läks loomadele koplisse. Lambad näksisid mõned oksad ja siis asusid hobused ülejäänu kallale. Tüvi on enamuses juba ära näritud aga Spiritile meeldib seda aegajalt edasi tagasi loopida. Kui lumi ära sulab, läheb lõkkesse :)


Tomi vend ehitas nädalavahetusel oma lastele armsa vigvami :) Jube äge sai! Käisime Findusega seal täna korra päikest piilumas :) Suvel on äge kui kassitapp selle külge roomama hakkab. 

Hommikul vooderdasin küülikute puuri, Muri kuudi ja kanade kuudi suure koguse põhuga. Hobused said veidi põhku lisaks ning õhtuks panin kõik heinakuhjad valmis. Kassid ei tahtnud maja lõunapoolselt küljelt eemale liikuda, sest seal on kõige tuulevaiksem ja päike soojendas majaseina korralikult. Õues on nii kevade lõhn igalpool! Linnud laulavad väga rõõmsalt ja suviselt :) Esimest korda eelmise ja selle aasta sees on isegi ilusad suured jääpurikad maja ja kõige muu küljes (nt redel) Pliidipuud puukuuris vähenevad päris hoogsalt, eriti nüüd kui paar päeva on korralik miinus olnud. Hommikul kui Muriga väikese kiire tiiru tegin ja tagasi tuppa ruttasin, tundus miinus 15lt pluss 10 peale tulla päris kuumana :D Nägu pidi õues ära kukkuma aga toas sulas uuesti tagasi :P Järgmisest nädalast lubab aga väidetavalt sooja, cant wait!


No comments: