20.2.17

Sombune päev


Selliste "sulatame-kõik-korraga-ära" ilmadega ei olegi väga isu toast kaugemale ronida. Esiteks jääd sa lihtsalt meie hoovi kinni ja astud kummikutest sokkis välja, riided on porised, sest muda on nii pehme ja sügav, et astudes plärtsatab kõik maas olev sulle vööni välja. Vihm on koostöös tuulega nii vali, et peksab silmad kinni. Puukuuri saamiseks pidin ma ukse ette üle pahkluu sügavusse lompi panema jämeda aluse ning talli ette väikese süvendi pean ilmselt ruttu kraaviks ümber kaevama, sinna kogunev vesi ähvardab kergelt vales suunas kaldes tallipõrandat mööda hobuste boksi voolata. Kanad olid küll rõõmsad, said kuudist välja ja lammastega aida eesruumis jalutada. Koer tuleb iga kord vihmaga kuudist välja kui mind näeb, leotab ennast märjaks ja läheb tagasi. Jalutama pole me juba mitu päeva saanud. Selle-eest on mõnus lihtsalt toas olla, uusi toredaid ehitusteemalisi või maaelulisi blogisi avastada ning ennast inspiratsiooniga laadida. Ausalt öeldes, ei taha toas praegu suurt midagi tehagi vaid lihtsalt olla. Sest see alanud hooaja töödemaraton on ju alles algamas ning selleks ajaks tulebki jõudu varuda :)

Praeguse seisuga on meil esmanimekirjas ehituse poole pealt:
- pesuruumi viimistlus (saun+eesruum)
- välisseina detailid
- köögi põrand (soojustus+laudis)
- talli detailid

Ja siis saab hakata suurte projektidega mässama:
- uus või renoveeritud ahi+soojamüürid (sellega on üldse vähe keeruline teema)
- elutoa/magamistoa põrandad üles+valada+soojustus
- ideaalis võiks maja soojustuseni ka jõuda

Mul on tarvis sel kevadel mitu mööbliese korda teha (köögilaud, köögikapp, kummutid) Lisaks tahan lasta meile ka lihtsa voodiraami ehitada, ideaalis võiks ju ise sellega hakkama saada. Puukuuri on tarvis putitada ning aiamaaga tegeleda. Oi seda põnevust! :)

Praegu käin ka tormiste ilmadega tiiru hoovis ja otsin kevadest märke. Maja lõunapoolsel küljel sirguvad kellukesed ning minu arust on sammal metsa all palju rohelisemaks läinud. Ja need sooja/jaheda õhu vaheldumised tasasel päikeselisel päeval on lihtsalt nii head :) Ma ootan südamest seda esimest momenti kui taipad, et päike ja soe tuul on maapinna kenasti kuivaks väänanud ning jalg ei vaju enam läbi muda :)

No comments: