11.2.17

Minu kaamerakollektsioon


 Minu esimeseks peegelkaameraks oli Nikon D60 ehk imearmas kingitus Tomilt. Selle sama kaameraga alustasin ka oma fotograafiks sirgumise teekonda ning esimene pulmgi tolle kaamera abil jäädvustatud. Mul on naljakas omadus (sest enamus minu tuttavaid mõtleb vastupidi) vaadata oma esimesi galeriisi ja rõõmsalt meenutada, ilma ühegi kahetsuseta või tooniga "kuidas ma küll suutsin!?" Ma naudin iga oma tööd, ükskõik kui algelised need pildid ka ei oleks :)

Tänaseks on minu kaamerapere päris armsaks kasvanud, olen iga uue pereliikme üle õnnelik ent ei kogu neid ka nii, et ostan igaltpoolt erinevaid vidinaid kokku. Need kes on tulnud, ka jäävad. Teiseks kaameraks soetasin endale Nikon D7000 ja kolmandaks on kasutuses Nikon D810. On päris algeline, mõnus poolprofikas ja juba väga hea profikaamera, ideaalne kooslus :) D7000 sain kahjuks vähe kasutada, sest D810 tuli ruttu peale ent nüüd on olemas ka suurepärane varukaamera juhuks kui põhikaameraga miskit juhtuda võib.

Olulisemat rolli mängivad aga objektiivid. Mina kasutan ainult Sigma või Nikkori objektiive ning olen seniste ostudega 110% rahul. Olemas on kaks lisavälku ent kasutan neid õnneks üsna harva - eelistan naturaalset valgust. Objektiividest on põhitöökohaga kasutuses: Sigma 70-200mm 2.8; Sigma 24-70mm 2.8 ja Nikkori 50mm 1.4
90% töödest viin läbi Nikkori 50mm 1.4 ning pulmades + spordiüritustel kasutan ka Sigma zoomobjektiivi 70-200mm 2.8. Hetkel harjutan ka kunagi ammu ammu soetatud Sigma 17-50mm 2.8 objektiiviga mis on päris vahva vaheldus ja ausalt öeldes, meeldib isegi rohkem kui 24-70 :) Kõik teised torud on nüüdseks aga kollektsioonis ja puhkavad oma objektiivikottides.


Ühe armastuse lisaks joonistamisele olen saanud oma vanaisalt veel lisaks. Vanad kaamerad. Üleüldse fotograafia kui selline. Kahjuks meie pere kaudu ei ole ükski vanakooli kaamera minuni jõudnud ent Tomi pere kaudu tuli meiega kaasa Zenit ET. Minu päris esimene vanakoolikaamera oli Zenit E, mille ma äärmiselt rumala mõttega maha müüsin - never again! Üsna ruttu peale seda tehingut ostsin aga sõbrannalt Zenit ET, mis töötab ideeaalselt, seega parandasin oma rumala vea. Järgmisena tuli minu kaameraperre ülivana Smena, mis väidetavalt peaks üle 60 aasta vana olema. Ma ei ole ausõna uurinud puurinud, kas see ka tõele vastab :) Ostsin Pärnu vanakraamiturult 15 euroga. Viisakas vanahärra lubas, et kaamera töötab ent kuna sellele endam vastavamõõdulist filmilinti ei müüda, siis proovida ka ei saa :( Ilus uunikum! Smena 6 tuli Tomi pere kaudu ning võimsa Kiievi kinkis mulle tore tuttav, kes kunagi fotograafiaga tegeles. Koos Kiieviga tulid kaasa ka üliägedad objektiivid ja vutlart! Kui te vaid teaks kui palju see kaadervärk kaalub :D Tänapäevased peegelkaamerad on selle kõrval ikka udusuled :P

Sel kevadel ja suvel läheb uuesti harjutamiseks ehk vanad semud on tagasi töölaual ja ootavad uusi katsetusi :) Eks vaikselt otsin vanakraamilettidelt uusi silmarõõme ent üle ei pinguta, sest suureks kollektsiooni ajada ei soovi.


No comments: