1.5.16

Tööhooaeg on alanud!


Suveilmade saatel oleme tasapisi alustanud kõige kiiremat tööaega nii maal talus kui ka minul fotograafias. Härral on tööl alati palju tööd :) Suvekuuri koristusega sain oma nimekirjamajandusse mitu uut miniprojekti ning mitu suuremat tööd meile Härraga. Täna alustasime laeliistude vedamisega ning saime lõpuks vaba ruumi juurde puukuuri ehk puude ladumine võib alata! Minu enesetunne oli täna üsna kehva ehk vaheldumisi selja-ja peavaludega tassisime laudu ning jõudsime lõpuks muruniiduki õlivahetuseni. Enne jõudsin veidi traktorikuuri koristada. Ilm oli täna taaskord vaimustav ja riskisin veidi õhema riietusega.

Täna niitsime selle aasta esimese muru! Võtsin hooga ette kõige raskema osa aiast (küngas künka otsa) Sain nähtamatu kiviga vastu jalga, suretasin masina 5 korda välja ning niitsin loendamatu koguse pokusi maha (rääkimata noorest isehakanud võsast) Plats sai niidetud ja nüüd on juba lihtsam edaspidi. Viipasin lõpuks Härrale "VETT! VETT" Ja tegin pisikese pausi, mis tegelikult ei olnud hea mõte, sest toani ma reaalselt roomasin, huuled kuivanud ja nägu tulipunane peas. Mul hakkas sellest väikesest puhkusest nii halb, et ei teadnud millises suunas oksele hakata. Õnneks jäi kõik sisse ning jahedas köögis istumine turgutas veidi. Keskpäeval, lauspäikeses ja salliga ei ole tark tegu kuumaastikuu siluda. Härra viis niiduki kuuri. Kõige kõrgema murukattega ent veidi kergema pinnasega osa aiast jäigi tegemata. Esmaspäeva õhtul peab ruttu ette võtma.

Käisime naabrimehel külas ja väsitasime Muri teist korda päevas ära (ta lõõtsutab juba praeguste soojadega meeletult) Võtsime ka ise mõned külalised vastu ja sain homseks kaks noort kastanipuud istutamiseks. Külaliste lahkudes kimasin Metsakülla talli fotosessioonile ning alustasin sellega maikuu töögraafiku täitmist ehk tööhooaeg on alanud!

Järgmised kaks nädalat on mul nii äärest ääreni fotosessioone täis, lisaks on tarvis leida aega ehitada valmis kaheosaline aed + varjualune lammastele, kaks küülikupuuri, ait uutele kanadele korda teha ning traktorikuur lõpuks korda teha. Maasikapeenrad jäid eelmisest aastast nii üksinda, et pean nüüd KÕIK paarsada taime üles võtma ja uuesti ümber istutama. Kuna pinnas on korraliku murukatte (aga mitte umbrohu) all, siis seda rohida on üsna keeruline, lisaks said maasikad niigi pisut liiga kreenis mulla peale istutatud. Olekski tarvis tõsta. Seega alustan nullist. Millal ma selleni üldse jõuan, ei ole aimugi :P Aga kohutavalt põnev on! Ma loodan, et õpin nüüd hommikul varem üles ärkama, et mõned õuetunnid juurde koguda. Nii saab töödega ehk isegi õigeks ajaks joonele :)

No comments: