23.5.16

Puhkus on defitsiit!Märkmik on nii ääreni täis kirjutatud, et midagi uut nimekirja juurde ei mahugi enam. Nüüd püüan vaid järjele jõuda ent sellega läheb ilmselt ikka kuu aega veel. Sulane kuluks marjaks ära. Eile istutasime emaga 350 kuusebeebit põllu äärde ning täna käidi heinaseemet külvamas. Peagi saab sinna koplipostid maha lüüa ja lasta heal söögikraamil kasvada. Täna startisime hommikul üsna varakult linnapoole. Enne seda jõudsin kuuskedele tokid panna ning pilte töödelda. Linnas oli mind reklaamfotode tarbeks tellitud ning peale paaritunnist pildistamist kimasin juba tagasi kodu poole.

Lõin kasvuhoonele katkise kile asemele uue koos liistudega, sai kohe palju kenam väljanägemine. Rohkem pole mõtet paigata, ei usu väga, et suuri öökülmasi näeme sel kevadel. Kanad sibasid hoovis ja kassid peitsid ennast kõikvõimalikesse jahedatesse nurkadesse. Muri norskas kuudi all jahedal mullal. Täielik tuulevaikus. Kuna antibiootikumikuur on läbi, võin nüüd jälle inimesemoodi suviste riietega ringi käia. Muidugi läksin ma põllule sibulaid istutama ja toitsin sealjuures miljon sääske ära. Ma ei julge enam oma selga peeglist vaadata. Ma olin lõpuks nii väsinud nende peletamisest, et lasin ennast siis mekkida :D Laiskus missugune. Sibulaid sai sel aastal neli korda rohkem ja loodetavasti ei mädane pooled enne kuivamise algamist ära. Jäänud on veel peet ja maasikate kaevamine. Kartulipealsed juba sirguvad ning varsti tulekski muldamine ära teha. Rohida on ka juba tarvis. Ja trimmerdada. Homme ajan uputatava pumba kaevu, nii saan vooliku abil terve põllu kerge vaevaga ära kasta. Lubab küll kolmapäevaks vihma aga ma ei jaksa enam oodata, maa on nii kuiv, et tolmab ka ilma tuuleta. Kuused tuleks samuti korraks üle kasta. Põllul oli muld küll altpoolt niiske aga pealt ikka täiesti kuiv. Võrsed on veidi longus. Selle kastmissüsteemi peale tuleb rohkem mõelda, et oleks mugavam ja kergem vajadusel kohe taimedele toeks olla.

Vedasin veel aiavärava jäänuseid ning rohisin suvekuuri nurgad ära. Nautisin mõneks ajaks koos kassidega päikest, õgisin maasikaid ja arbuusi ning panin ratsutamisriided selga, et tagasi linna sõita ja trenni minna. Praegu istun vanemate juures ja töötlen veidi pilte. Kohe kohe saan sadulasse. Huuh. Homsest algab fotosessioonide maraton aga kolm tähtsat tööd kodus hingavad kuklasse (lammaste aedik, kanade kuut ja põllu rohimine) Järgmisest nädalast killukese võrra kergem, loodetavasti :)

No comments: