2.5.16

Nädal alaku


Just sedamoodi ma selle aasta kevadhooaega ette kujutasingi! Maikuu graafik on põhimõtteliselt täis ehk et jäänud on üksikud hingetõmbe kuupäevad kuigi ka need saavad omakorda kodus töid tehes täidetud - ei kurda üldse! Tänane päeva algas küll pisut kentsakalt (ja kole valusasti) kuid lõpp hea, kõik hea :)

Hommikul startisin varasemalt ehk tahtsin enne linnasõitu mõned tööd ära teha. Istutasin kuuride taha kraavipervele kaks linnast vanemate juurest toodud kastanit ning seejärel kastsin väikese kasvuhoone taimed ära. Vaatasin kuidas Findus mööda uksepiita katuse alla ronis ja jäin temaga hetkeks mängima kui üheltmaalt hakkasin hoonest välja astuma ja suutsin tugeva kõmakaga peaga vastu piita lüüa. Kohe nii, et hambad plaginaga kokku lõid. Otseselt valus ei olnud. Puupea ju haiget ei saa :P Kirusin endamisi ja läksin veetünni juurde uut vett tooma. Sinna jõudes koperdasin nii, et astusin kannude toetamiseks mõeldud puust aluse katki ja see viis mu omakorda tasakaalust välja ehk et lõin pea ka vastu plekist veetünni ära. Siis ma olin juba päris kuri. Võttis ikka võhmale küll see peatagumine. Puukastist oli rohkem kahju.

Tööd tehtud, kõhud täis (mmm, karulauk!) sõitsime linna. Härra tööle ja mina tegin emaga väikese jäätisetiiru. Täna pildistasin Mängulaas Mängutoas 7 erinevat pere. Ülivahva oli! Väikesed lapsed on lihtsalt imelised, eriti kui ma suudan neilt ka üliarmsad naeratused välja meelitada :) Pildid purgis ja kolmapäeval saavad kõik oma materjali ka kätte :)

Koju jõudes päästsin terve päev toas istunud kassid õue ja hakkasin ühte puudolevat kana otsima. Kukk nelja naisega oli aedikus aga üks oli puudu. Kahtlane värk. Leidsin ta pesakastist. Esiti arvasin, et surnud aga kui oksaga veidi torkisin, siis üritas nokaga oksa läbi ampsata :P Tundub, et meil on esimene hauduja! Igatahes õhtul kui linnud õrrel magasid, istus tema ikka kastis. Vaatab mis saab, äkki proovime siis esimeste tibudega ühelepoole saada :)

Ilmselgelt ei suutnud ma puhata ja lõpetasin aiamaa niitmise ära ehk pool maast oli veel teha (üks pool jääb praegu niitmata, sest on liiga palju võsa täis ning sinna tuleb suvel (loodetavasti) kanalisatsioon. Ma niitsin kahe päeva peale kokku ca 6 tundi. Pool ajast saaks maha arvestada kui maa ei oleks muttidest ja mätastest kaetud. Võttis ikka vanduma küll. Kaugelt vaatad, ilus sile aga lähemalt saad aru kui valus see niitmine on :P Aga pilt on nüüd ilus ja värskelt niidetud muru lõhn soojal kevapäeval on lihtsalt imeline! Lisaks on ka metsikud linnud aias murul sest nüüd nad näevad sealt putukaid otsida.

Tegime veel Muriga ühe korraliku tiiru ja lõpuksin maandusin toas, koos kassidega. Pea pole õnneks eriti tuiganud kuigi magada tahaks küll. Ei saa veel. Jõuan ehk mõne pildikese veel ära töödelda, järjekord ukse taga :)

Homme saabuvad meile uued naised Äpule!

PS! Maikuus on võimalik pildistada Kasemetsa talus (50 eurot) ning juunikuus samamoodi (70 eurot) Juunikuust alates saab seda ka koos loomadega teha (lambad ja ehk ka hobused)

No comments: