30.5.16

Elu maal :)

Täna lihtsalt haarasin kaamera kätte ja tegin aias toreda tiiru. Õhk oli päikesest meeletult soe, õhukeste riietega oli lausa nauding tänasel õhtul aias jalutada. Lihtsalt ideaalne! Nautisin igat nurgatagust, silmapiiri, objekti. Ma ei ole seda pikka aega teinud. Elu maal on fantastiline!Akna kõrvale sai Pärnu taimelaadalt soetatud imekaunis punase ja valge kirju amplilill. Ja ma punastades mainin, et ei suuda hetkel meenutada selle nime :) Aga sobis punase/kollase laudisega ideaalselt :)Minu esimene imeilus viirpuu! Köögiakna nurgas, kraavipervel ja esimeste roosade õienuppude lummuses. Lihtsalt maagiliste õitega kaunis puu, mis loodetavasti on veel suurem silmailu :)


Pojengide põõsad lokkavad õienuppudest. Roosad täidisõielised ja tumepunased. Toas on pojengilõhn lihtsalt kohustuslik aroom :)Redised kasvavad mühinal. Valged said hiljuti mulda. Spinatile teen varsti viimast korjet.


Minu imestuseks kasvab kasvuhoones vana viinamarja kõrvalt uus, beebi. Uskumatu!


Ja esimesed kobarabeebid on sirgumas :)Lehtpeet ja spinat on ulmelised. Ma ei jaksa neid enam tarvitada ent kahju, et neid kuidagi paremini säilitada ei saa.


Minu kolmas roos "Tom" kasvab elektriposti all. Ja on väga kenasti sirguma hakanud :)


Tomatid (punane, kirss, roheline ja kollane) said mulda, kurgid samuti. Osad jäid üle ja nemad saavad katsetuse mõttes õue istutatud. Saan kingiks veel 10 kurki.


Savihunnik millest saab tulevikus kena päevalillemägi ning talvel lastele kelgutamiseks :)
Kaks uut amplit said aidahoone nurkadesse rippuma. Mõlemas kollase tomati taimed.Kollase tomatitaime beebid said kohad ka aida ees pottides. Loodetavasti sirguvad nii suureks, et kannavad ka saaki.


Vaade üle kraavi tulevasele heinapõllule ehk hobusekoplile. Vaikselt tärkab.


Meie kurepesa on tänavu neljaliikmeline ehk Lennart ja Helle kasvatavad koos kurebeebisi Peepu ja Lindat - ülivahva on näha kahte beebinokka ühe asemel :)
350 istutatud kuusebeebit tulevase hobusekoplis ääres, ootavad vihma


Jasmiinibeebi kes on mind sel hooajal enim rõõmustanud! Kitsed on nii nahaalselt minu eelmisel aastal istutatud jasmiiniistiku nahka pannud ning ta kuivas ära. Vähemasti maapealne osa. Ema avastas aga selle varre juurest uued lehed. Nii vahva! Nüüd tuleb talle võrk ümber kerida, et keegi enam haiget ei teeks :)


1 comment:

mäemamma said...

need pildid kriibivad hinge hellaks! no ja terve su postitus on selline, et tahaks ka KOHE Eestisse ja maale elama :-)