21.4.16

Väike nimekiri

Vana artikkel jõudis ka minuni ehk et olen seda kunagi näinud blogides liikumas aga kui ei oma elamispinda, siis polnud ka tookord huvi seda siin kajastada. No nüüd võiks ju. Niisama :) 

1. Veiniklaaside komplekt, kus on 8–12 klaasi.

Meil on vist umbes 4-6 veiniklaasi, mida ma kasutasime siis kui veel linnas elasime. Praegu ma isegi ei tea millises karbis või ruumis need meil asuvad aga seda mäletan, et üks läks koju kolides katki.

2. Vähemalt üks ilus vaip.

Ma jumaldan kaltsuvaipasid ja neid on mul kokku 6 (kõik erinevat värvi) Kõige ilusam neist on üks beezikas mida hoidsin esiti endale kuid sattus otsapidi Härra töölaua alla ja enam ta nii hele ei ole. Teine lemmik on vanaema vennanaise käest soetatud sinisetriibuline, mis ei ole mitte mingilgi moel minu lemmikvärv või üldse toon mida oma koju muidu soetanud oleksin ent teinekord on midagi täiesti teistmoodi hoopis ägedam! 

3. Korralik ja loogiliselt kujundatud töökoht.

Töökoht oma kodus on minu unistus millega vaikselt tegelen. Ootan sõbranna maakodust ühte täispuidust lauda (et sellele kunagi järgi jõuaksin) ning vaba hetke, et Härraga toad piisavalt mugavalt ümber paigutada, ent sellel pole veel mõtet enne kui selgub, kas tänavu jõuame kõigi kolme toa põrandad ära betoonida. Praegu on minu "töökohaks" madrats, minu süli ja hunnik kasse minu otsas või ümber...

4. Unikaalne leid kirbuturult.

Siiani tuvastamata aastast vana ideaalselt hoitud fotokaamera, mis peaks töötama kuid millele ei müüda enam filmilinti :( Kui sellega ühes fotopoes käisin, oldi meeldivalt üllatunud, et sellise eksemplari otsa sattunud olen. Siiani üks minu lemmikuid!

5. Mugav madrats.  

Madrats on väga mugav. Ei ole liiga pehme ega kõva. Ise valisin välja ning sellega läks ikka tükk tegu. Voodit meil ei ole. Magame vana suure euroaluse peal. Ja muidu on ebamugav, kuna euroalus ei ole päris äärest ääreni ning kui Härra enda külje peal maandub, siis tõusen mina oma äärega kergelt õhku :P

6. Vähemalt üks kunstiteos. 

Mul on tegelikult kaks kunstiteost. Üks, ühe sõbranna poolt joonistatud pilt minust ja Härrast, on meil seinal. Tellisin selle ühe ilusa foto põhjal paar aastat tagasi, siis me veel oma kodus ei olnud (ega teadnud, et siia tuleme) ning lubasin, et kui oma koju jõuame, siis panen selle seinale. Nii ongi.

Teise pildi palusin Härra emal mulle muretseda. Aadama ja Eeva pilt. Kunagi näitan seda ka siin blogis! See on Härra tädimehe poolt tehtud - üliäge töö!

7. Üks elus asi.

Mina, Härra, kolm kassi, 5 kana, 1 kukk, 1 koer, 2 (varsti 3) kurge, loendamatul arvul mutte, mügrisi, linde, kitsi ja jäneseid. Varsti siis peaks koduloomi lisanduma...

8. Fotod sulle kallitest inimestest.

 On albumites ja peeglikapi klaasist aluse all vaatamiseks. Kunagi kui elutoa remont tehtud saab, teen kindlasti ühe seina tervenisti fotoseinaks. Mõned pildid on meil ka raamitud (peamiselt minust ja Härrast)

9. Väike õmbluskomplekt.

 Mul on 10 rulli niiti ja katkine alus nõelu, mis iga sahtlitõmbega sahtlisse laiali jooksevad (kuniks keegi need endale näppu suskab) Sünnipäevaks võiks ühe õmblustarvete korvikese küll paluda :)

10. Nõudekomplekt külaliste tarvis.

Siiani on selleks ühekordsed taldrikud ja noad/kahvlid olnud :P Kui vee majja saame, siis loobun sellisest raiskamisest koheselt!

11. Kohvi- ja/või teekann.

Mul on olnud 3 presskannu, viimased kaks lahkusid siit ilmast ca paaripäevaste vahedega. Siis soetasin Are kaltsukast ühe kohvimasina 5 euroga, mis töötaski! Kuniks avastasin, et kannu põhjas on miniatuurne pragu, mis nüüdseks on kasvanud x kujuliseks hiigelpraoks üle põhja (ehk ma ootan vist kuniks terve põhi ühe tükina lihtsalt alt ära kukub)

12. Vähemalt üks pudel vahuveini. 

Oli vein ja selle avas Härra nädal aega tagasi oma puhkuse lõpu tähistamiseks. Vahuveini me ei joo. 

13. Tugev ja usaldusväärne kööginuga.

On odav Magaziinist soetatud nuga mis on nüri kohe peale Fiskarsi noateritaja kasutamist. Sünnipäevaks võib märkida kinginimekirja ka ühe kvaliteetse Fiskarsi noa...

14. Taskulamp.

Meie eluviisi puhul ÜLIVAJALIK vahend! Ei kujuta hästi ette aastaringselt kottpimedas välikäimlas viibimist või sinna jõudmist. Esimene taskulamp maksis 9 eurot ja elas nädal aega. Teine osutus praagiks paari päevaga ning kolmas maksis 15 eurot ja on siiani elus. Pluss laetav ehk igasugused akud ja patareid jäävad ära.

15. Usaldusväärne tolmuimeja.

Ema vana "aastast kes seda enam teab" tolmuimeja, mille toru pikkus on minu käega võrreldav ja peale 4 toa nühkimist on mul kolm küüru kasvanud AGA töötab ideaalselt! 

No comments: