24.4.16

Tööd kuhjuvadAeg lendab meeletul kiirusel. Maikuuga algas fotohooaeg ning nädalapäevad täituvad usinalt erinvate tellimustega, lisaks peame leidma võimalusi selle kõige kõrvalt ka maja, aia ja loomadega tegeleda. Mina olen rohkem kodusem aga teinekord viibin pildistmistega mitu päeva linnas ning koju jõudes olen rampväsinud. Teisalt on motivatsioonitase ainult tõusmas, sest me näeme juba tulemusi ja see süstib veel rohkem tahtmist. Minu praegused toimetused teeb raskemaks tervisehäda, mis ei luba väga nahka märjaks töödata ning pean riietumisega eriti hoolas olema. Nii mõnelegi fotosessioonile ei julge seetõttu ka eriti ronida. Rääkimata teatud kodustest töödest (ehk siis enamus, mis siiski üldiselt tehtud saavad, sest muudmoodi ei ole lihtsalt võimalik)

Vahepeal sai hajaastustusprogrammi dokumentatsiooni ajada ning kuusebeebisi istutatud. Ema käis abiks ning esialgu tundus, et 100 kuuske on kole vähe ent saime kaetud kõige lagedama nurga põllu ääres. Tulevikus kasvab sinna kas ilus hekk või korralik kuuserida. Vast 10 aastaga peaks pilt juba mõnus olema :) Korjasime samast istutuskohast kaks sületäit ülivana okastraati ära (juba tükkideks pudenenud) ja nüüd oleks tarvis see nurk kibekiiresti vanadest okstest puhtaks teha, et saaks maltsa maha niita ja noore kasvama. Võsas on metsistunud põõsad, tikrid ja marjad. Ja maapinnal sammaldunud iidvanad puumättad, mis iseenesest on ilusad ja neid ma ei puudugi, ent noort võsa tuleks ruttu eemaldada, enne kui nad suuremaks kasvavad ja kahju hakkab :) Seejärel saab juba korralikult terve põlluääre osas kaske ja kuuske istutada.

Korraldan siin tasapisi juunikuus toimuva fotokoolituse ajakava ning uut turundusplaani oma ettevõttele kuigi paistab, et pole enam midagi turundada, suvi on täis :)

Igasugused majaga seonduvad tööd hingavad jõudsalt kuklasse ning hakkan vist varsti endale rohijaid palkama, sest maasikad istuvad ikka oma muruvaiba sees...

No comments: