1.4.16

Kodus on hea!


Toonekurepere kolis taaskord meie põllule elektriposti otsa pesa punuma. Neile meeldib ka meie aias kasvuhoonete kohal posti otsas valvet pidada. Õhtust päikeseloojangut nauditi igatahes juba oma pisikeses korteris :) Imearmas! 

Viimased päevad mööduvad väga vaikselt. Valmistun vist alateadvuses ette peagi saabuvaks tööhooajaks nii maal kui fotograafias. Broneeringud täidavad tasapisi kalendrit ning pea KÕIK suvekuude nädalavahetused on kinni - üliäge! Lisatöö otsingud on hetkel tagaplaanil, sest füüsiliselt ei oleks võimalik enam. Sügisel vaatan edasi :) 

Eile parandasin kasvuhoone klaasaknaid ja asendasin need kuurist leitud kilega. Kasutan veel tänavu ära kõike mis saadaval. Miks mitte? Lihtsalt ära visata ei ole mõtekas, parem juba otstarve leida. Väike kasvuhoone on nii mäda. Loodetavasti selle hooaja veel kannatab ja päris pähe ei kuku. Paar naela läksid küll lihtsalt näppudega surudes kahest puulauast läbi :D Tuleb nüüd mõelda, kas teha üks suur või kaks eraldi hoonet ning kas teha olemasolevast materjalist või tellida juba korralik. Peab ilmselt hinnavõrdlusteks tabelid tegema ja plussid/miinused kirja. Seda ma tean, et väiksemat hoonet olemasolevatest kahest ma ei taha. Pigem juba suurem. 
Väiksemasse istutasin siis puhtalt katsetuse mõttes ka mõned taimed maha. Redis, porgand, spinat, lehtpeet. Mul olid eelmisest aastast poolikud pakid veel alles (lisaks tänavu soetatud uutele) Eelkülvi tegin veel lisaks spinatile, vürtsbasiilikule, porrule, aedsalatile. Eks näis kas elavad üle või mitte. Redis ja porgand ilmselt ei nuta :) Muidugi paha, et viimased istutusest alnud päevad on sombune ja vilu olnud. Päike oleks muidugi parem. 

Lõikasin maja taga kraavist ja jõekaldalt veidi noori puid (võsa) ning saagisin eelmisest kevadest maha jäänud puutüükaid maadligi, et saaks tänavu niidukiga ala korda. Jõudsin ainult ühe õunapuu paar vesikasvu maha saagida kui käsisaag otsustas koostöö lõpetada. Sain emalt Fiskarsi sae laenuks aga täna polnud enam võsaga tegelemise tuju. 

Lappisime selle eest Härraga hoovi kokku ehk ajasime sügisel veetorude kaevamisest jäänud kaevikuid kinni. Kuigi see tundus üsna mõtetu, sest veetoru sai liiga madalal (80 cm) ning see tuleb nüüd kõik uuesti üles kaevata. Oeh. Igatahes, et saaksime hoovi inimlikult hooldada, kaevasime ja riiisusime niipalju kui oskasime/jaksasime ja suurem küngas mulda sai kenasti aetud. Pilt on poole ilusam. Maja külje peal on aga suur hunnik savi mööda muru laiali ja see tuleb nüüd üles kühveldada ja minema viia. Kui raha meie vesikasvudest täidetud õunapuude otsas kasvaks, siis laseksin ma lihtsalt hunnikuteviisi mulda juurde tuua ja selle jama kinni katta :P Aga jätame ilusama ja lihtsama versiooni hilisemateks aastateks, eksole.

Päeval küpsetasin ahjus lõhe ning käisin Sakiiraga linnas arsti juures. Tema hingamine on ikka veel raske ning turtsatused päris tugevad. Sai hormoonsüsti ja 8 päeva jagu kerget antibiootikumi siirupi kujul. Ta käitus lihtsalt imeliselt! Istus mul terve ülevaatuse aja käte vahel ja nurrus - uskumatu! Palavikku ei olnud ja kopsud kuulamisel korras. Loodame parimat :)

Käisin Muriga jalutamas ja viisin kanadele tõelise Rootsi laua stiilis õhtusöögi. Lisaks said nad meie töötegemise ajal hoovis ringi siblida. Vihmaussid on päris maadligi ja riisumise ajal olid nad järjekorras meil reha ees neid noppimas. Päikeseloojangud on siin lihtsalt maagilised ERITI kui istuda maja ees vaatega hoovile, põldudele ning linnud laulavad! Lõkkeilma on samuti jagunud aga pole olnud mahti sellega tegeleda. Kui ma üksi kodus olen, siis ei taha lõket üksi jätta et mujal toimetada ja lihtsalt lõket vahtida ei ole samuti otstarbekas. Ootan seltskonda :)

Koristasime täna Härra linnast toodud asju ning valmistun tasapisi täikaks linnas, et meie üleliigsest tavaarist vabaneda ja pisukese jootrahaga koju tulla. Asi seegi :) Nüüd oleks vaja üks korralik prügisorteerimise päev teha ehk katkine klaas tuleb väiksemaks lõhkuda, et mahuks keskuse kastidesse ning vana aida kõrval laiuv nö tühermaa tuleks ära riisuda, viimased põõsad kärpida ja mättad maha lõigata. Siis saaks ülevaate hoovile palju palju ilusamaks :)

Igakord kui ma töödenimekirja tegema hakkan, tuleb asju miskipärast juurde kui neid maha saan kriipsutada :P Ja seda ma õppisin ka, et ei tohi kirjutada: põllud korda või võsa lõigata vaid peab olema hoopis põld nr1 niita, künkad tasandada ja kraaviääred niita, hoovis olev võsa niita. Nii on ülesanded konkreetsed ja saad kohe peale mingi piirkonna teostust maha kriipsutada. Ja enesetunne on kolm kord parem, sest MIDAGI sai päriselt ka tehtud :)

1 comment:

Anonymous said...

Kuidagi nii hea on lugeda, et keegi kuskil on rahul ja tunneb rõõmu lihtsatest elu põhiasjadest.
Jah, maal on raske, kuid see raskus on selline, mis toob rõõmu. Enda jaoks tegemine ja kooskõla loodusega, see on oluline.