20.3.16

Talgupäeva avaralliPrügiralli möödunud aastal


Töökuur möödunud aastal enne sorteerimist

Ilm soosis meid ehk et ei näpistanudki kohe kui õuele astusime nina otsast ära. Päike paistis, linnud laulsid ja hoov sulas. Paard korda risti üle hoovi kõndides, oli mudaralli alanud. Plaan oli üks kõige rohkem segamini olev suur kuur korda teha, et saaks alustada aasta kuivanud puude varju alla vedamist. Pildimaterjali veel ei teinud, sest kuurist sai korda üks külg ehk pea kogu kraam (mida üleval piltidel näha) sai välja veetud ehk välja arvatud lauavirn vasakul küljel. Parem külg on asjadest pea täiesti puhas, jäid vaid klaasid, mida me praegu külmunud maast kätte ei saanud. Hoone on ise üsna lobudik tegelikult. Puust kuuri osa on ehitatud megavana lauda kivist müüridele ja need on kergelt kreenis. Eks näis kas peaks üheltmaalt korralikult maaga ankurdama ja uued vundamendipostid tegema või oleks lihtsam see buldooseriga ümber lükata ja uus teha :P Kunagi tuleb korralik puukuur nii või naa aga praegu hoiame igasuguseid kulusid arvestades kokku.

9ndal aprillil plaanime esimesed talgud korraldada ehk üheks põhitööks saabki aastakese kuivanud puude kuuri alla vedamine. See oleks ka ilmselt kõige aeganõudvam töö praegu. Lisaks muidugi lõkke valvamine + kasvatamine ja võsa saagimine. Pisemaid otsi mõtleme veel aga kolm suuremat asja on paigas. Süüa jagame ka, ikka ema abil :) 

Mind ajab see risu kogus iiveldama juba. Meeletu millised need hunnikud möödunud kevadel olid. Tänavu on ikka silmaga näha, et vähem on kuigi seekord ajab kuidagi eriti vihaseks. Tahame paari kuuga asja nii kaugele saada, et selliseid risukuhilaid enam hoovis ei oleks. Homme teeme linnapäeva ja viime nt korraliku koguse autorehve minema. Kahju, et suuremat masinat ei ole, saaks korraga. Ei taha rentida ka. Proovime oma masinaga hakkama saama.

Nüüd on tarvis lauad ära sorteerida, neile õue alus mõelda ja saabki kuuri seest puhtaks. Risu on juba kenasti paigutatud, mis läheb lõkkesse, mis keskuse pakendisse ja ohtlikutesse. Kõige kulukamaks saab ilmselt vana eterniidi äravedu. Õh. Masendav kui palju seda jama ikka on.

Aga teisalt ootan juba aega mil saan neid enne ja pärast pilte nautida, et vot nüüd on kõik korras :)

2 comments:

herz said...

Kas need vitstest korvid lähevad lõkkesse? Kui jah, siis ma annaks uue elu neile :)

Kris V said...

Need on eelmise aasta pildid ehk et katkised korvid läksid lõkkesse ja üksikud terved säästsin :)