6.3.16

Tagasi kodus!

Härral on märtsikuus vabad pühapäevad, mis andsid mulle võimaluse veidi aega endale pühendada ning otsustasin üle pika pika aasta oma vanemate juurde minna. Ööseks. Pakkisin oma pidzaama ja hambaharja kotti, kaameratavaar selga ja jalutasin suure maantee äärde bussi peale. Ema ja isa kõndisid mulle mööda metsarada vastu - nii südamlik! Oli tõeliselt imelik viibida kodus teadmisega, et täna jäängi siia. Ma ei hakka vanematekodu teisiti kutsuma kui oma kodu, sest nii see on ja jääb. Õhtul vaatasime kolmekesi ema ja isaga Eesti Laulu, sõime popkorni ja pähkleid ning nautisime seltskonda - nagu vanad head ajad! Kuna minu toast sai vanematele magamistuba, siis ööbisin uuel laial diivanil. Saba ei tulnudki kaissu, ilmselt on ta harjunud sellega, et mind enam ei ole. Kuulasin kellade tiksumist ja Saba norskeid teisest toast ning jäin magama...

Hommikul sõime emaga pannkooke, vaatasime telekasti ning läksime mere äärde jalutama. Nägin kaa need vinged jäämäed ära. Ilm oli fantastiline! Korjasime mustikaoksi vaasi ja jutustasime kõigest. Lõunaks läksin linna beebisi pildistama ja seejärel sain vennaga koju. Tegin veel viimase söögipala ning juba tuligi Härra mulle järgi.

Ma igatsesin tagasi oma loomade juurde. Ma veendusin kui väga ma olen harjunud OMA koduga ning kui kinni ma siin juba olen. Ent viibida oma linnakodus oli täpselt sama emotsionaalne kui sealt aasta tagasi lahkudes, ent ilma pisarateta. Raske on. Ja natukene nagu kiskusin need haavad uuesti lahti. Aga küll see üle läheb, sest tahan uuesti minna varem kui järgmise aasta pärast :)

No comments: