13.3.16

Kevadeks vormi

Mul oli täna raudne plaan lõpuks õuetöödega algust teha ja õnneks nii ka läks. Tähistasime täna meie esimest aastat Kasemetsa omanikena - juhuu! Aga pidu saab kunagi hiljem :)

Ma olen hakanud õige varakult ärkama, mis on tõeliselt nauditav nüüd mil hommikud palju valgemad. Tunnen ennast puhanuna ja energilisemalt. Esimest korda elus saan sellest varajasest versus hilisemast hommikust aru. Jube mõnus igatahes! Pliidi alla tuli, kassidega tegelemine ja hommikusöök, kõik sai just kui ühe hoobiga tehtud. Küpsetasin täna ahjus erinevate katetega chiabattasid. Sõime voodis kõhud täis ja pakkisime ennast riidesse, et lõpuks õues tööd teha. Ilm oli kesine, päikesevaba aga siiski soojemapoolsem. Alustasin kanakuudi puhastamisega. Vedasin talvega kasvatatud põhukihi välja, kanad said senikaua üle pika aja õues veidi tiirutada (aias sees siiski) Katsin kuudi uue ja kuiva põhuga ning koristasin söögikausid. Hea tunne kohe, et neil nüüd jälle mõnusam on. Kuu lõpus saabuvad uued preilid ja nii on neil mõnusamalt ruumi kaa, kuniks aita ümber kolime jälle. Põhu laotasin eesruumi ette õue kuhja. See jääb nüüd lumesula ootama, et saaksin puude ja põõsaste alla multšiks laotada. Kas keegi teab millal oleks õige aeg? Võib juba praegugi?

Edasi suundusime suvekuuri. Härra vedas välislaudist teisele korrusele, et saaks lähiajal värvima hakata. Mina alustasin kaua igatsetud kuurikoristusega. Seal oli juba võimatu ringi liikuda. Kuigi tahan selle kuuriosa täiesti puhtaks kraamida, kõigest mis on üleliigne, teha uued kinnised riiulid ja tuua korralik töölaud, siis saime vähemasti nii palju koos ära teha, et tõstsime ägedad leiud kappidesse peitu (et ei tolmaks ja ei oleks ees), pühkisin ülejäänud soga maast ja laudadelt, paigutasime asju paremini, et ruumi saada, sorteerisime ehitustarvikuid ja korjasime metalli välja, mida enam vaja ei olnud. Tõstsime veidi mööblit ümber ja saime vaba ruumi jälle tagasi. Hea tunne kohe. Mul tekib sellistes oludes automaatselt "asjade vastane viha" Ma ei kannata lihtsalt mingit soga või üleliigseid jubinaid mida "äkki kunagi läheb vaja" 

Pikapeale hakkas külm naha vahele pugema ja tõmbasime otsad koomale. Auto sai metallikraami täis laotud, homme teeme siis proovi, palju selle nutsaka eest makstakse kah :) Kas tasub korjata kuuri nurka või pigem viia metallikasti keskuses.

Tulime vahepeal tuppa. Tegin süüa ja käisin veel enne pimeduse saabumist Muriga külatiirul. Päris jahedaks kiskus. Hommikul on korralikult valge kõik, härmatab usinalt öösiti. Aga kuna kasutame nüüd juba mõnda aega kahte ahju, on toas parajalt soe. Elektriarved said tagasi normaalse piiri :)

Vahepeale üks pisikene linnapäev ning saan lõpuks Fiskarsi oksakäärid töösse võtta. Muri aedik tuleb puhtaks teha ning üks mõnus lebola talle ehitada. Homme püüan ka viimased seemned mulda saada: kuumaasikad näiteks. Ja lillat porgandit ostsin kaa :) Nüüd on puudu veel šalottsibul, tippsibulad, pisut herneid ja edaspidi siis juba tomati ja kurgitaimed valmiskujul.

Põnevus kasvab :)

No comments: