20.3.16

Kassid haiged

Umbes kaks nädalat tagasi jäi Findus tavalisest ajast pisut kauemaks õue. Tuppa naasedes keris ennast kohe sooja kohta magama. Paar päeva hiljem hakkas ta turtsuma ning silmad olid rähmased. Teisalt olid söögiisu ja joomine ning üleüldine aktiivsus täpselt samasugused. Möllas Sakiiraga ning nõudis valjuhäälselt õue. Findus sai siiski mitmeks päevaks koduaresti, samas kui teised kaks said ikka õue. Tegin talle iga päev mitu korda päeva jooksul silmadele kummelikompressi (taskurätt niiskeks ja pühkisin silmi) Turtsumine kadus tasapisi ning silmad on nüüd nädalakene hiljem samuti korras. Kaks korda on ilusa sooja ilmaga õues käinud. Tänase tuulega ei lasknud. Jälgin ilma. Telefoni teel suhtlesin arstiga ja nende soovitus oli esialgu ussikuuri teha. Findus sai oma tableti sisse kuid teised ootavad nüüd turjavedelikku.

Seejärel hakkasin märkama, et Sakiira üks silm on äärtest punane ja vesine. Käis mõnel korral õues, käitus samamoodi nagu ikka. Kui Findus hakkas terveks saama, läks Sakiira silm hullemaks. Alustasin ka temal kummelikompressiga. Õue ei lasknud. Nüüd on ka temaga ca nädalakene möödumas ja tulemuseks kaks jooksvat silma (kuid ei ole rähmased nagu Findusel) ja korralik vesine turtsumine (Findusel oli kergem) Ühtlasi on ta täna esimest päeva kuidagi vaiksem. Mängis küll, sõi ja jõi isukalt kuid magab enamuse ajast. Ja kõhuli. Vahepeal keerab kaela kringliks aga muus osas ikka kõhuli. Kompressitan silmi, vaatasin igemeid, korras.

Triips käib aktiivselt õues ja on näiliselt täiesti terve. 

Uuel nädalal viin ilmselt Sakiira linna. Tegelikkuses tahaksin nad kõik kolm kaasa vedada aga sel juhul peaksin ma kolm puuri leidma. Triipsule oleks see esimene kord ja ilmselt ka väga terroriseeriv. Koos Sakiiraga ühes puuris oleks muidugi turvalisem ja paar päeva ma teda ilmselt kodus õue ei lasekski. Äkki solvub vms. Alguses oli mõte kohalik veterinaar koju kutsuda aga ma ei saa teda ilma ennast vigastamata sunniviisiliselt kinni hoida. Sakiiralt laseks proovid võtta ja tema kõri katsuda, see on mulle aegajalt mure teinud.

Finduselt laseks samamoodi proovida võtta. Tahaksin teada kas see lihtsalt mingi kergem viirus või lõi esile herpes ja tema on nüüd see nakkusallikas. Oleks pilt kohe klaarim.

Loomad ja elu nendega :)

No comments: