3.2.16

Ja nii see kevad hakkab...

Ikka koristades! Hommikuti ei saa mitte kuidagi käima. Väsimus ja viitsimatus võimutsevad. Tundub, et hakkan ka ise lõpuks sellest vihmaperioodist väsima. Esimene tiir oli kanade ja koera juurde. Muri sai küll eile jalutama aga suurema osa päevast peidab ta ennast kuudis. Kus sa sellise vihmaga ikka välja ronid. Kanu ma eesruumist kaugemale ei lase, võrk on ukse ees. Munevad kenasti ja kuudis on stabiilselt 7 kraadi sooja. Üks kana oli täna kahtlaselt kössis ja ei söönud nii suure isuga kui teised. Hoian silma peal. Tõesti ei tahaks jälle mõne surmaga tegeleda. Viisin neile ka kausitäie kruusa ette, mida nad usinalt nokkisid. Kaevandasin aida kõrvale väikest kraavi, et suurest veelombist vabaneda. Koristasin puuriitasi, vedasin mõned parema varju alla, korjasin katki läinud eterniiti ja tuulega laiali lennanud penoplasti tükke kokku. Käisin vaatasin mida porgandid, mis talvel mulda jäid, teevad - soga kõik. Kes ütles, et talvel maha jäetud porgandeid saab kevadel üles võtta? No proovisin järgi. Üles saad võtta kui enne käes ära ei lagune aga süüa ei kõlba.

Koristasin suvekuuri ümbrust ja korjasin muud soga kokku mis silma jäi. Vedasin fibotükke kivihunnikusse, mis tuleks nüüd vaikselt jälle teetäiteks vedada. Pesin üle pika aja toas nõusi ning koristasin suuremat segadust, mis igalpool nädalate viisi juba passinud oli. Võtsin ohtralt tolmu ja sorteerisin riidehunnikuid.

Istustasin kassidele muruseemneid ning nüüd ootavad järge basiilik, salat ja sibul. Vaikselt saan rohunäplusega alustada :P

Muri ei saanudki täna jalutama, sest vihm otsustas mitte järgi anda ja terve päev julmalt sadada, et saaks iga viimsegi kuiva pinna vee alla matta. Vähemasti on hakanud jõevesi vaikselt taanduma. Jää sai kenasti liikuma.

Õnneks olen nüüd mõnda aega rohkem kodus kui linnas ja saan tasapisi igasuguste juurikatega koristamise ja küngaste tasandamisega tegelema hakata, kuniks lõpuks ehitusrindel edasiminekuid hakkab toimuma. Kahjuks peame sel aastal ka veetrassi kraavi uuesti üles kaevama, sest sügisel kaevati torud AINULT 80 cm sügavusele ja no tõesti ei ole huvi talvel miinustega lõhkiläinud torudega kaklema hakata...oeh. 

Linnupesad tuleks ruttu üle vaadata ja kompostikastid paika panna. Aga tänaseks olen vihmast vettinud, läbikülmunud ja kohutavalt väsinud.

2 comments:

Anonymous said...

Nuputan parasjagu, kuidas seda külvamist korraldada, kui temperatuur nii palju kõigub majas ööpäeva jooksul. Peaks vist mingi minikasvuhoone tekitama aknalauale (kasside ja koera pärast ka).

Kris V said...

Sama siin. Kasside muru panin ühe suurema akna alla, kus on ka pimedatel päevadel rohkelt valgust (ja kui vaid päike veel paistaks) Kuigi tuba on õhtuti üsna jahe, kasvavad murunupsud juba kenasti. Siin on stabiilne temperatuur samas. Eii ole vaheldumisi soe või jahe. On stabiilselt leige :D