12.1.16

Tere talv!

Mul on kohutav blogimise isu. No millestki asjalikust rääkida ei ole aga kirjutama ajab. Kohe sügeleb selle järgi. Teen vist saabuva tööhooaja puhul kõik kirjatükid ette ära. Kuigi tahaksin iga kuu võimalikult aktiivne siin olla. Et ikka kõik meeles oleks :)

Kasemetsa talu on imekaunis iga aastaajal. Praegu talvel, on vaatepilt eriti lummav! Oi, kui meid ümbritseksid veel kaunid puudesalud, oleks lausa miljonivaade. Eks aastate pärast saab kaa. Plaan on ju metsa istutada ja nii palju kui mahub :) Koplid ikka jäävad. Täna rookisime siis esimest korda meie aasta jooksul lund. Ühistu oli põllutee kenasti lahti ajanud. Nüüd on muidugi juba korralikult juurde sadanud aga kinnijäämise ohtu homseks ehk ei ole. Käisime Härra ja Muriga jalutamas ja nautisime talverõõme. Muri oli igatahes täiesti hullumas sellest lumest :) Vedasin täna tulevase vannitoa kanade aluspanust tühjaks ja katsin põranda uuega. Laotan pappi laiali, et nad ruumi ära ei lagastaks. Veidi põhku peale, et jalad puhtad oleksid. Uus tuhavann ja elu on lill. Kraade on neil nüüd juba ligi 8, sest õues on nii palju soojemaks läinud. Kukk on igatahes paranemas, kappad väga aktiivselt ringi ja karjub iga öö meile unelaulu. Kanad on korralikult peno kallal võtnud aga katsin need tükid papiga, et nad selle nokkimise järgi jätaksid. Totakad. Nüüd nokivad nad kuke harja kallal. Lugesin, et see hea ei ole aga pagan mees, seisa enda eest!

Findus nautis koos meiega lumesadu ja jooksis endast kõrgemas lumevaibas ringi. Lõpuks hakkas külm näpistama ja kolis tuppa tagasi. Triips teeb kaa oma tiirud ja naaseb kenasti koju. Kitu seevastu ei ilmuta erilisi õuevajadusi. Paar päeva tagasi oli siis teine hiir majas (peale seda öist juhtumit) Härra leidis ta sibulakasti tagant. Tõin Finduse hiire juurde ja too asus kohe taga ajama aga kahjuks pääses hiir ühe suure põrandaaugu sisse pakku (meil on pliidi kõrval elutoa põrandaalused maakivid paista) Kiitsime ohtralt. Tubli kass on! Kaks hiirt sellise talve peale, hea märk, et neid nii vähe sisse trügib. Kassid majas on ikka õnnistus :)

Eile valmis tehtud Chili Corn Carne oli ka täna menüüs ja nii hea oli tuppa tulla, söök puupliidil üles soojendada ja teki all soojas süüa. Ideaalne! 

Nüüd naudime kasside seltskonda ja vaatame uut lemmiksarja Gotham - soovitus!

Luban, et varsti saab Kasemetsast ka lumiseid pilte :)

No comments: