11.1.16

Kanad toas


Korralikud miinused on hetkel möödunud, loodetavasti selle aasta alguses neid enam ei näe kaa. Nädalast piisas :) Toas on tuntavalt soojem ja mõnusam. Õues saab juba plätude ja hommikumantliga käia. Haha. Toad on soojad ja kassid magavad mööda maja laiali. Tõime viimaste miinustega ka lõpuks kanad ja kuke tuppa. Juurdeehitus ei ole veel viimistletud ja meil oli selleks võimalus. Kuudis oli neil lõpuks ka koos soojenduslambiga -10 ja see ei ole normaalne. Ei teagi miks miinused sedasi sisse pugesid, sai ju aita eraldi kuut tehtud, soojustuse ja värkidega. Soojenduslambi all oli neil kindlasti parem aga mitte soe. Kuke hari sai ikka korralikult vatti. Lõpuks pisardasin veidi ja Härra oli kaa nõus, et nad tuppa ümber kolida. Ema muretses mulle linnast pappi ja laotasime selle mööda põrandat laiali. Usteavade ette sai penoplast, et nad läbi ei tuleks ja ühele uksele jätsin paksu villase teki, et ruum põrandaküttega plussi saada. Nüüd on neil +5 ja elu on ilus. Kolmas kana hakkas kaa munema ning kukk kappab juba aktiivselt ringi. Varem söötsin teda otse õrrelt ja sundisin ringi liikuma. Eks tal see hari on ikkagi kõvasti kannatada saanud, lott samuti kuid loodan, et nüüd vaid paraneb. Nad said üle mitme nädala tuhavanne ja korralikult sooja. Eluvaim tuli tagasi :)

Õnneks on juurdeehituses ka piisavalt jahe, et kanadest tekkib aroom ei levi mujale. Ühtlasi  on uus papikogus ootamas, vahetan nüüd iga nädal korra aluspinna ära ja nüüd uuel vahetusel toome põhku alla. Terrassiuks on kohe teises ruumis ja hea otse uksest kraam välja loopida ja lõkkesse vedada. Jube mugav on muidugi kaa! Teinekord kui peame vara linna minema, saan kohe kanadele söögi ette anda ja ei pea enam üle hoovi jahedasse aita minema. Vesi ju kaa ära ei külmu. Enne neid nüüd tagasi kuuti ei vii, kui öökraadid miinusesse seal ei lange :) Tõenäoliselt on nad meil veebruarikuu lõpuni seltsiks. Ainus häiriv faktor ongi see, et öösel kui magama läheme ja hommikul enne kella, laulab kukeke meile oma laulu. Aga elame üle :) Peaasi, et nad ise rahul on ja tervis korras!

Täna valmistasin esimest korda Chili Corn Carnet ja see maitseb imehästi! Läheb retseptiraamatusse kirja. Uue aasta koduplaanid on kenasti mapi vahel kirjas ja ootavad nüüd mahajoonimist. Ega siin pikalt pikutada saa, esimesed hinnapäringud on tehtud :)

No comments: