6.12.15

Tänusõnad südamest!


Reaalsus on see, et fotograafina tööturul läbi lüüa, tuleb kohutavalt ajusi ragistada, mitte karta läbikukkumist või tööpuudust. Peab oskama arvestada, planeerida ja kõike läbi mõelda. Nii on tegelikult igal ametil, iga ettevõtja elus. Ettevõtlus on suur risk, mille tagajärjed sõltuvad kõik meist endist - ettevõtjatest. Minu suurimast hobist (lisaks ratsutamisele) kasvas tõeline armastus, millest omakorda kõige suurem risk minu elus. Maale kolimine oli suurima unistuse täitumine, samuti risk. Kõik ei ole kaugeltki nii roosiline ja magus kui tundub, kaugel sellest. Ent ma olen eluaeg olnud paratamatu optimist. Sõbrad juba teavad :)
Ilma optimismita ma kaugele ei jõuaks. Positiivsem maailmavaade ja ellusuhtumine aitavad mind igas eluetapis edasi. Kas või sentimeetri haaval. Ma tean mida tähendavad läbipõlemine ja tööstress, ma olen sellistest perioodidest oma elus tohutult palju õppinud. Elu ettevõtjana võib tekitada täpselt samu situatsioone mida olen juba tunda saanud, ent ma oskan nüüd seda vastu võtta. 

Ma naudin iga jumala päeva hetkest, mil minust sai ettevõtja! Ma tunnen ennast uhkena! Kogu see paberimajandus, kuupäevade jälgimine, arvete kirjutamine ja saamine, töö, töö ja töö...see ongi ju osa minu armastusest. Ma tahan olla fotograaf ja ma tahan teha selle nimel tööd, ükskõik kui palju vaeva ja pisaraid see minust välja pressib. Ma tean, et ma saan sellevõrra kordades rohkem tunda rõõmu, jagada oma positiivseid emotsioone ja tunda hinges rahu, et ma teen seda, mida ma olen kõige rohkem tahtnud teha. See on puhas õnnistus! 

Ma olen südamest tänulik kõikidele inimestele kes mind sellel pikal ja künklikul teekonnal toetanud on. Te olete jäädavalt parimad! Võlgnen suurima tänu oma lemmikutele Helgale ja Mairile, kes on andnud mulle võimaluse korraldada minisessioone Mängulaas Mängutoas ja ma olen saanud tugevalt areneda lastega, beebide ja lapsevanematega suhtlemisel. Absoluutselt KÕIK minu viimasepeal kliendid, kes on eelmistel ja sel aastal leidnud tee minuni ja kinnitanud, et ma tegelen õige asjaga. Ilma Teieta, ei hoiaks ma oma armast Nikonit käes :) Kuid ma pean pisut täpsemalt mainima, et suured kallistused ja soojad paid lähevad kahele imetoredale inimesele, kellega kohtusin tänu hobustele - Anni ja Madis (ja beebi!) Ning tõesõna, kõige suurem aplaus kuulub seekord Eesti Töötukassale, kes kinkisid võimaluse läbida ettevõtluskoolituse ning soetada toetuse abil parim fototehnika, millest olin juba mitu aastat unistanud!

KUID kõige erilisem tänusõna kuulub Merle Einolale, kes aitas mind äriplaaniga ning tänu kellele said selgemaks ka minu visioon ja missioon. Tänu kellele ma üldse toetuseni päriselt jõudsin. Aitäh!

Ja ma jaksan ja tahan ning püüan. Ja salamisi unistan. Sest ma armastan mida ma teen ning ma ei anna alla! :)

No comments: