26.12.15

Jõulukingitused

Igal aastal peale jõule mõtlen ma üht ja sama, järgmistel jõuludel olen ettenägelikum ja soetan kingitused juba varem. Igatahes selle teostuseni ma siiani jõudnud ei ole. Aga ei heida ka meelt. Kõik kingitused mis senini soetatud, on saajale väga meeldinud :) Tänavu tegime peredega üheskoos kingitustevabad jõulud ja kuigi mõned soovivad samamoodi kõik järgnevad aastad edasi minna, siis mina ei taha. Mulle meeldib kingitusi teha ja jagada (no natukene saada kaa kuid see ei ole absoluutselt kohustuslik) Ja plaanin olla seekord tõesti tragim ning kõik pakikesed jubaväga varakult ära tellida. Muidugi mitte kohe ja rutuga, ikka pisut uurin ja puurin. Et saaks võimalikult sobivad üllatused :) Tunnen ennast nagu päkapikuna juba. Alustan kohe peale jõule jälgimisega :P Ja nagu olen ka aastaid korrutanud, tahan tõesti kinkida kingitusi, mille meistriteks on kodumaa inimesed. Eelistame Eestimaist! Nüüd on ju kodus ruumi kaa, kus neid pakikesi hoida :P Iseasi kas mul ei teki kiusatust kingitusi juba varem laiali jagada...

Mõned leheküljed Eesti tegijatelt, kes mulle Facebookis silma jäänud:

 NOP


Muidugi on minupoolt välja toodud meistriteosed kulukamad kui tavapoest soetatud ja välismaal liini peal toodetud kraam aga vot, enam ei taha. Hiina toodeid on absoluutselt iga nurga peal. Inimesed ei väärtusta asju enam üldse. Neid kingitakse hordideviisi ilma mõtlemata. See on kole ja pealiskaudne. Kuid ma ei laida maha teiste soove. Muigugi, inimesi on erinevaid kuid ma siiski arvan, et selline massiline tarbimine rikub meid. Parem kulutada aasta jooksul raha ühe imeilusa kingituse peale kui laristada seda saja erineva mõtetu vidina peale. Kinkida saab ka kinkekaarte, mis on teinekord tõeliselt mõnus vahepala! Saad ise näiteks raamatupoodi jalutada, sulle sobival ajal ning valida riiulist sulle meelepärane teos. Mmm! Samamoodi kinkekaart mõnda huvitavasse söögikohta (nt minu suur lemmik NOP) või hoopis kinno. Väga mõnus idee on ka spaapakett. Leidub ju ka lihtsamaid, alla 100 euroseid pakkumisi. Käsitööd leidub seinast seina, ka 5 euroga võib soetada tõeliselt vahvaid kingitusi, mis on kohalikud, südamest ja hingega! Ja uskuge mind, loevad saajale kordades rohkem :)

PS! Eelviimasel pildil oleva saapapaari kavatsen ma kohe kindlasti iseendale kinkida! Imekaunid :)

1 comment:

herz said...

Mul jäi ka pilk saapapaaridele pidama. Üliägedad lihtsalt!
Eelikat kiidan taevani. Tema on mu perefotograafiks kujunenud ja lisaks teeb võrratut käsitööd Üks eriti äge Eelika tehtud (mummuline) jõulusokk ehib mu kodu ja ma tahaks neid kohe paar tükki veel.

Ja ma olen nõus sellega, et maksab rohkem, aga kvaliteeti on ka palju rohkem. Ja muidugi see fakt, et on kellegi isetehtud ja eestimaine. Väga oluline!

Näiteks ma vaatasin siin jõulutralli ajal suguvõsa lapsi. Kuuse all oli 5-aastasele kokku ligi 10 pakikest, aga muudkui iga paki juures nõudis, et see peaks ka kindlasti tema oma veel olema. Rohkem-rohkem-rohkem! Ja pakkide sisu ei huvitanud väga üldse. Vot ma ei salli sellist asja. Me tegime ka jah Mesilasele hunniku kingitusi, aga sel põhjusel, et tänavu ta ei mõista ega hooli kinkidest üldse, seega saime lihtsalt kuusealuse pildi uhkemaks. Kingikotti sai pandud ka lihtsalt uusi riideid, mis talle soetatud ja muid igapäevaseid praktilisi asju.Ma väga loodan, et saan teda kasvatada selles vaimus, et iga kink on tore ja et neid ei pea palju ja lademetes olema. Loota ju võib :)