27.11.15

Saabuv nädalavahetus


Jaanipäev meie moodi. Pildil on naabripoiss ja väike vennaraas. Minu vennake. Õnneks maskeerituna. Mõtlesin, et oleks vahva lisada selline suvehõnguga jõuluvanade pilt, arvestades milliseks ilm pöördunud on. Soojaks ja vihmaseks. Eile öösel kui Härra töölt saabus, sadas lund. Maa oli kaetud valge vaibaga, mina vaatasin järjest kolm jõulufilmi ära ("Santa Claus", "Elf" ja "It's a wonderful life") teipisin aknale jõulutähe ning jõin teed. Tund aega hiljem kui lõpuks toimetused tehtud ja magama läksime, tormas tuul ja sadas vihma. No mis sa ütled! Ausalt öeldes, ei tunne ma eriti nukralt. Ma olen väsinud lund ootamast ja lootmast, et tänavu on advenditule jagamine koheva lumevaiba sees matsutades. Ei. Seekord võtame tule vastu hoopis "jaanuaritormiga" Loodetavasti jääb kuusk ikka püsti. Kõige kurvem on pigem see, et ma ei taha eriti õues olla sellise ilmaga. No kuidas sa teed tundide viisi tööd kui esimese 10 minutiga oled tuuletormist nii külmunud, et ei suuda liigutadagi. Kael on kange ja pea tuikab. Aga see võib olla praegu ka tingitud sellest, et korraldan emale üllatussünnipäeva. Ja see ei ole lihtne. Teades mu ema ja kui raske on teda majast välja saada :)

Küpsetasin täna esimest korda uut kooki lootes, et saan need homme peolauale panna ja poetortidega mitte mässama. Algus oli paljutõotav aga kook sai liiga vara ahjust välja. Keskelt toores. Panin uuesti ahju aga tulemus polnud see õige. Tegin uue koogi. Kahju, et nii palju jahu ja suhkurt raisku läks. Ja aega ja ootusärevust. Teine kook on sama toores kuigi hoidsin nüüd kordades kauem ahjus. Ma ei kannata kui retseptid ei vasta sellele mida sisaldavad. Mitte mingi valemiga ei saanud ma kumbagi selliseks nagu tarvis. Pähh. Homme tuleb poodi minna...

Leidsin ühe uue maaelublogi ja oi, milline kevadeigatsus peale lendas! No nii väga tahaks juba stabiilsemaid ilmasi ning rohkem valgust, pikemaid päevi, et saaks muudkui õues möllata. Järgmise aasta plaanid on ju veel suuremad ja põnevemad :)

https://maaeluprojekt.wordpress.com/

Tänaseks peaks magama minema. Homme on üllatuspidu ja sõprade sünnipäev takkaotsa. Pühapäeval tuleb vanaema juures ennast veidi nuumata, imelist kaltsukat külastada ning õhtul advenditulele järgi minna. Esmaspäeval alustan fotosessioonidemaratoniga. Ja ongi detsembrikuu töömaraton alanud :)

PS! Triips, kes oli 4 päeva kadunud, ilmus taaskord eikusagimaalt tagasi. Nagu poleks kunagi ära käinudki. Piiks, meie üks esimesi kanu, on haige ja ma ei saa aru mis tal viga on :(

2 comments:

Tikker said...

Grrr. Loen seda blogi, selle asemel, et magada. Sina oled kõiges süüdi :D

herz said...

Hahhaaa! Mul täpselt sama asi (enne selle blogi avamist juba), et hullult igatsesin jõule ja siis plaks! Kevadet tahaks ja õue juba toimetama! :)