22.11.15

Kodutööd on tehtud


Kodus on hea! Kaks päeva kaevati ja paigutati ja riisuti ja veeti. Nüüd on veetoru koos kaabliga (uputatav pump) maas, sealhulgas sai maha ka kevadel paigaldatud maakaabel (tõime õhust maapinnale) Emaga koos täitsime nüüdseks juba külmunud sõiduteed. Meile tuleb siis salvkaevu uuem pump ehk uputatav. Tegu on Grundfos SBA 3-45A'ga, mis ei vaja enam tuppa eraldi hüdrofori. Pumbas on juba terve süsteem olemas. Õnneks oli tookord soetamisel ka sooduspäev :) Nüüd on jäänud vaid torud ühendada ja elektrisüsteem paika panna. Ongi vesi majas! No ei jaksa enam oodata :) Sellega saavad ka selle aasta suurimad tööd tehtud, jäänud on veel juurdeehitusele laudise paigaldamine ning sellega lõpetame tõenäoliselt järgmisel nädalavahetusel. Minu nimekirjas on veel lehtede riisumine ja õunte korjamine kuid eks näis kuidas need külmad nüüd peavad, kas tuleb veel vihma ja sooja või mitte. Väga ei põe kui nimekirjast miskit tegemata jääb. Jõuab ka kevadel :)

Nii mõnus on üle pika aja jälle koos perega tööd teha ja jutustada! See toidab kohe südamest :) Panime isegi paika kuhu jõululaua paigutame. Ma ei suutnud isegi kuusele head nurgakest valida. Mõtted on nii laiali. Emaga panime üles ka minu esimese pesunöörinurgakese - nii armas!

Olen suutnud mõned jõuluteemalised esemed ära paigutada ning täna tõi ema kuurist kuusejala kaa välja. Selle tahaks nüüd kangesti punaseks värvida. Või hoopis ära lihvida ja mõne heleda lakiga üle tõmmata. Ja kuuse alla oleks ilusat vaipa tarvis! Üleüldse, mul on liiga vähe selliseid tubaseid kaunistusi... Soetasin endale ka ühe imearmsa valge, maasikatega pudrupoti ja naudin sellega südamest igaõhtuseid kakaoringe. Uued punnpäkkade kaardid on samuti valminud ning ootavad nüüd pliiatseid :)

Varsti hakkab Härral puhkus ja nii saame koos kodus aega veeta. Mandariinid ja Modern Family - tõeline idüll!

No comments: