13.11.15

Jõuluhooaeg alaku!


Olen jõulude teemal liigagi vaikne olnud, ent südames hõiskavad aisakellad. Ja silme ees sajab koguaeg korralik lumekardin. Tänavu on jõulud kuidagi teistmoodi. Kuidagi soojemad või säravamad. Meie (ehk siis minu!!!) algatusel korraldame täiesti kingitustevabad jõulud ning saame kokku meie juures Kasemetsal ehk plaanis on korraldada üks imeline õhtu pere seltsis. Ohtralt head sööki, mõnusat seltskonda ja perega ajaveetmist. See on ideaalne! Kingitused ei pea olema igal aastal kaasaskäiv osake jõuludest. Minu jaoks ei ole kingituste soetamine või meisterdamine kunagi olnud kohustus ning ei saa ka aru neist, kelle jaoks on. Miks te ennast lõhki rebite ja rikute ühe imeilusa õhtu ära? Kas tõesti on hirmus tõdeda, et vot, sel aastal ma ei ostnud sulle kinkekaarti või panni? Või seda roosat keraamilist karu? Ma jumaldan kingituste tegemist! Aga tänavu leidsin, et oleks hoopis vahvam lihtsalt olla :) Ja tuletada meelde, et kingitused ei ole jõulude põhiline osa!

Käin juba mõnda aega kauplustes säravate silmadega ringi. Kõik need vahvate piltidega piparkoogid ja kommipakid ent ometi ma ei osta. Ainsa maiusena jõudsid meie koju kaks advendikalendrit ja Loodusväe uus astelpaju glögi. Ma ootan südamest ema enda valmistatud piparkoogitaigent ja ei jaksa ära oodata kui sellega maiustada saan. Ka otse kausist! :) Ma ei taha täita oma kõhtu poekeemia ja üleliia magusate kommide või küpsistega, et siis vaadata kuidas ema hõrgutised veel Jaanipäevani kausis seisavad. Ma ootan meie salaretseptiga valmistatud lihapirukaid ja porgandikooki ja piparkooke ohtra glasuuriga minu kanade munadest.

Aga mandariinid peavad olema! Neid võime lõpmatuseni süüa :)

Ja nii lihtsad ongi jõulud! Alustasin punnpäkkade kaardimeisterdamisega ning plaanin Härrale väikest advendikalendrit. Kui sellega jaole ei saa, siis usun, et päkapikud leiavad tee tema sokkideni ikka :P Tegelikult oleks vahva ka iga kassi jaoks üks miniatuurne sokike pliidi külge riputada...

Ja Muri kuudi külge! Oh!

Jõulud on ime leidmine pisiasjadest, maagia perega koosolles, külma poolt maalitud härmatise imetlemine autoakendelt ja lumesaju ajal turvaliselt toas aja veetmine kallima seltsis, ahjutuli praksumas. Ja kuuselõhn segunemas mandariinidega, punnpäkkadega pildike külmkapil ilutsemas, kolme kassi tubased mängud vanal vaibal ning jõululaterna helkimine hoovis. Jõulud on üks imeilusamaid aegu aastas ja igaüks võiks leida sellest omamoodi võlu ilma igasuguste kohustuste või sundmõtetega. Ja kellele ei meeldi, siis nii olgugi :)

Ja seepärast, et tänavu on kuidagi teistmoodi tunne, tahan lõpuks keskenduda pisut ka Random Act Of Kindness temaatikale ning esimeseks teoks sai lastekodulastele jõuluvanakirjade kirjutamine :)

No comments: