13.11.15

Enne ja pärast, vol.1


Üle poole aasta oleme elanud Härraga koos, meie esimeses isiklikus kodus. Talumajas. Eemal linnakärast, autodest ja tavaelust. Noh, autod ikka meie kodust mööduvad aga eemalt ning enamjaolt mitte väga kuuldavalt. Kui just vend puidurekkaga mööda ei satu sõitma ning meile märguandeks suurelt teelt signaali ei lase :) Kuus imeilusat ja põnevat kuud!

Kooselu Härraga on ausalt öeldes mind üllatanud. Selles mõttes vaid parimal moel! Me polnud varem ametlikult koos elanud, vaid 7 aastat enamjaolt üksteisel "külas" käinud. Mäletan hästi kuidas kõik soovitasid ikka korterit üürida ja ära proovida, äkki ei sobigi. Aga mina teadsin ju, et sobib ikka! Muidugi on esinenud teatud tülisi ja proovilepanekuid, ent ma tunnen ennast lihtsalt imeliselt tema kõrval iga jumala hommikul ärgates ja õhtul uinudes. Ma lihtsalt ei kujuta muudmoodi seda elukest ette enam!

Vaikselt hakkame väsima. Ikka töödest :) Suvi otsa oleme saanud rabada kohe mitme aasta eest ning nüüd, vastu detsembrit, hakkame mõlemad vaikselt talveunne jääma. Õues viibime ikka tohutult palju ja naudime sedagi, ent toas, hommikumantlites ringi sebida tundub hetkel pisut mõnusam. Ja ma arvan, et ka täiesti normaalne. Puhkama peab kaa, eriti enne järgmist hooaega. Tasapisi korraldame uue aasta töödenimekirja ning kui vähegi jaksu ja ilma, püüame palju neist ka juba enne aastavahetust ära korraldada. Peamiselt koristustööde arvelt. 

Ma olen õppinud, et kõik ei olene minust endast. Palju oleneb ka teistest. Kas perest, sõpradest või teenusepakkujatest. Kõik ei ole kohe saadaval või ei kulge nii nagu planeeritud. Ma olen harjunud ja sellega leppinud. Õppinud nautima asjade sellist kulgu nagu juhtub. Teisalt olen õppinud olema konkreetsem, planeerima, läbi mõtlema ja hindama asjade/tegemiste vajadust. Kuidas veel! Kuid kõige rohkem olen õppinud hindama iga jumala pisikest detaili meie elus! Nõudepesu jõevees (vihmasajus või jääs) hilisöised välikemmergu külastused (ma olen kindel, et nägin just hunti, karu või kummistust!) varahommikused jalutuskäigud Muriga, hiirepüüdjate vajalikkus majas (meil on 3!!!) õhtupimedusega veedetud tubane olemine ihuüksi suures kriiksuvas talumajas (Härra peab tööl kaa käima) Meie elu on imeline!

Täna nautisin südamest (ja natukene ikka tüdimusest vihkasin kaa) lehtede riisumist (ja mõtlesin, et kõik lehtpuud mis langetavad lehti hoovile, tuleks ära kolida) Lasin kanadel hoovis ringi möllata ja käisin Muri sügamas. Kassid jooksid ringi ning vahepeal õiendasid omavahel arveid. Jõudsin ka poodi ning nautisin novembrikuu loodust. Avastasin, et kui vallas võetakse elekter ära, siis pannakse nii kool kui lasteaed varem kinni ning poolel teel poodi jõudsin mõttele, et ka pood võib suletud olla. Õnneks ei olnud. Siin ma nüüd istun. Kottpimedas ja kergelt jahtunud toas (radikat ei saa ilma elektrita tööle panna) söön šokolaadi ja kirjutan. Ja meenutan kui imeline tunne oli esimest korda oma kodu hoovi astuda...

Ja üks väike pildivalik Findusest, enne ja pärast :)
No comments: