1.10.15

www.kristhelfoto.com


Lõpuks võtsin oma isekuse kokku ja liigutasin oma parema käe Finduse sooja keha alt ära. Tal on komme mu töötegemist (piltide töötlemist või meilidele vastamist) segada mulle õlapeale ronides või käe peale keset lauda magama heites. Nüüd kasutan küll mõlemat kätt ent ta magab ikka edasi. Liigutan teda koos käega. On tegelane!

Täna sõitsin linna, et osaleda Mentorklubi koolitusel Strand'is. Olen siiani täiesti hämmingus, kui äge ja inspireeriv võib üks koolitus olla! Inimesed olid suurepärased, avatud, optimistlikud ja jutukad ning mina, kes ma tavaliselt tahaplaanile hoian, sain liigagi palju oma kogemustest, mõtetest ja infoallikatest rääkida. Loodetavasti sain ka ise pisut mentoriks olla :) Tänase päeva sisuks oli tööstress ning veidi ka turundust, millest kumbki ei ole minu jaoks kauge teema, vastupidi. Olen mõlemaga isiklikul tasemel kokku puutunud. Turundusega ju tegelen iganädalaselt mingilmääral :)

Tööstressi teema oli minu jaoks üsna värske kuid ei tekitanud enam erilisi emotsioone. Negatiivseid ma mõtlen. Sain hoopis tuua näiteid, rääkida oma kogemusest. Ja see on ju hoopis positiivne. Kui nüüd meenutada, siis minu suurest sammust eelmisest töökohast lahkuda ja alustada fotograafina, on möödunud põhimõtteliselt aasta aega! Olen ennast tõestanud, tunnen ennast fantastiliselt ning elan oma unistust. Unistu ei tähenda aga lihtsalt tulnud tulemusi, selleks tuleks ikka vaeva näha. Suve lõpus võtsin aja maha ning keskendusin ka taluelule. Meie kodu korrastamine röövib tõepoolest suurema osa ajast, ikkagi esimene aasta ning kõik on nii ligadi logadi. See on meie elukvaliteet ning et luua ka paremad tingimused kodukontoris töö alustamisega, tuleks esmalt oma elukeskkond korda teha :) Fotograafiaga tegelen vaikselt kõige selle keskel. Kuidas ma küll jõuan? Jõuan kui tahan!

Stressiteemas tuli välja tuua need olulised punktid, mis tekitavad tööstressi. Põhiliselt jalutasid meie vestlusest läbi märksõnad nagu aja planeerimatus, oskamatus öelda "ei", partneri puudumine. Mina tõin välja ka konkurentsi. Konkurentidest mõtleme me kindlasti kõik. Mina mõtlesin kaa ning muidugi mõtlen aegajalt siiani ent ma ei põe! Võib olla see on minu suurim pluss, et olen paratamatu optimist, kes teab. Ise ma usun. Ma ei mõtle oma konkurentidest kui vaenlastest, kellest tuleks iga hinnaga ringi käia, kõike varjata või salaplaane koostada. Olen olnud avatud, rääkinud nii nagu ise teeksin, soovitanud ja nõustanud. Olen nüüdseks kolmel korral korraldanud endapoolseid mentorkoolitusi just alustavatele fotohuvilistele ning saanud vaid positiivset tagasiside. Ma jagan osa endast, teemal mida ma armastan: fotograafia! Ma ei leia, et kui jagan oma mõtteid või teadmisi fotograafiast, kaotan sellega nüüd kliente või sissetulekut. Fotograafe on tohutult ja neid tuleb juurde! Kui ma mõtleksin hommikust õhtuni vaid numbritest, siis ma läheksin lolliks ning lõpetaksin fotondusega tõenäoliselt päevapealt. Milleks painata ennast pidevate mõtetega: mis siis kui? miks? kuidas küll? on see väärt? Ma kulgen, võiks öelda. Mul on sihid, soovid ja plaanid. On salaplaane ja avalikke hõiskamisi. Mul on sissetulek ja kohustused. Muidugi ma pean arvestama. Kuid ma ei aja taga rikkust, uue auto liisingut või reisi Bahamale. Ma naudin oma unistuste elu maakodus, oma kalleima Härraga siin maamunal, unistan meie Lapimaa reisist ja võrratust talupulmast ning käin nädalavahetustel imeilusaid Eesti inimesi pildistamas. Ja see ongi minu töö!

Pakun ülima hea meelega mentorkoolitusi ka teistele alustavatele fotograafidele, keda huvitavad teadmised/kogemused/nipid kuidas alustada teekonda ettevõtjaks saamiseni, fotograafia, fototöölus. Oktoobris ja novembris on pakkuda veel paar vaba kohta ning detsembris puhkan. Uuel aastal uue hooga :)

Ühendust saab minuga:
www.kristhelfoto.com
kristhelfoto@gmail.com

1 comment:

herz said...

Mul härra käis ka Tartus sellel Mentorklubi koolitusel, jäi väga rahule :)

Ja see on kusjuures müstiline, et "kes teeb, see jõuab" peab vägagi paika. Ja fotograafiast tahaks sinuga isegi rääkida ;)