28.10.15

Paremuse poole

Kangesti tahtsin kaameraga ringi käia, sest tuju oli ikka alla arvestust kuigi hommikune härmatis õuel oli nii talviselt vahva, et tegi südame soojaks. Meisterdasin Härrale hommikusööki kui väikevend külla tuli, et mõned portreepildid jäädvustada. Võib olla sain sellest indu, igatahes tuju oli pisut parem, hakkasime Härraga hoovis toimetama. Lõime pööningul katkisele seinalauale asenduse, et Majahaldjas enam mööda välisseina üles ei saaks ronida ja öösel kummitada. Ja eks ei vilise sealt tuul kaa enam sisse. Leidsin ka oma müstiliselt kadunud reha ja juubeldasin! Tüüpiline mina, unustan oma töövahendid kuskile pooliku tööga ära ja otsin neid pool kuud taga...

Härra pidi tööle hakkama sättima ning mina valutasin pead kas pesta nõud enne hoovis askeldamise jätkamist või pigem pärast. Kuidagi leidsin ennast hoopis riisumast. Puhastasin kahe kuuri vahelise ala täiesti ära! Vahepeal puhkasin ja vaatasin kuidas Findus Kituga mängib. Nii armas ja soe oli, et nad nii hästi läbi saavad. Vedasin mädanenud lauajupid, vana mustsõstrapõõsa ja hunniku lehti ära, riisusin heina ja oksarisu kokku. Midagi sai küttepuuks kaa. Ilus vaadata kohe, kuuride esine on mõnusalt puhas! Hoogu sattudes riisusin ära terve kuuride esise ala ja jõudsin otsapidi maja ette. Õunad oleks tarvis veel kokku korjata, siis saan kanakuudi kõrvalt kaa riisutud. Kui ma midagi tegema hakkan, siis ikka korraga ja põhjalikult. 

Nõudepesuni jõudsin viimasena aga ei kurda, oligi mõnus vaheldus. Haarasin mõned õunad puu alt kaasa ja tegin Muriga õhtuse jalutuskäigu. Nii mõnus jahe on lõpuks!

Homme saab olema mõnus linnapäev, kus saan meile pliidi ehituseks sobivad kivid ja tarvikud välja valida, veidi vanapaberit juurde tuua ning loodetavasti ka mõne sessiooni maha pidada :)

Kuigi mõtted keerlevad iga jumala hetke selle totaka kana ümber, siis andsin Murile andeks (13 aastast, juba eelmises elukohas vere maitse suhu saanud koera ei saa karistada ega ümber õpetada) Nüüd oleme targemad :)

No comments: