7.9.15

Vihmapühad on alanud


.Sedasi see Findus peitust mängibki. Ronib aida pööningule ja kujutab ette, et on nahkhiir. Peidab ennast seal heintes ja puulaudade all ja ripub minu kutsumise peale lae all. Õnneks tuleb tavaliselt peidust välja kaa. Täna aga läks teistmoodi. Olin puude lõhkumisega nii ametis, et ei plaaninudki ennast liigutada kui ilm ootamatult kole tormiseks pöördus. Kohe nii, et taevas oli sekunditega tumehall ja tuul kippus juba hirmutama. Sellele järgnes tugev paduvihm, ent mina ladusin rahumeeli ahjupuid riita. Findus oli selleks hetkeks aga teadmata kadunud. Lõpetasin oma riidaga ja hakkasin teda esialgu rahulikult, hiljem vihaselt taga hüüdma. No alati on ju tulnud kutsumise peale, mis siis nüüd häda. Mis siis, et paduvihm ikka möllas, eks. Käisin ja kutsusin, vaatasin kõik võimalikud peidukad üle. Pole. Vahepeal tõin toast kuivad riided ja vihmavarju ning kutsusin edasi. Ise lubasin, et rebastele sa lähed kui koju ei tule... 
Lõpuks leidsin ta suvetoa trepilt mida kolmandat korda kontrollisin. Tal oli täpselt selline nägu: "Mind hüüdsid võid?" Läksime tuppa sooja. Puude lõhkumise isu kasvas nüüd ikka korralikult. Aga see-eest sain kogu oma pildimaterjali ära töödelda ja homme tellijateni saata :) Muri nautis vihmasadu oma kuivas esikus norsates ja kanad piilusid aegajalt aeda. Kullid olid täna eriti tegusad. Pojad vist. Tiirutasid hommik otsa taevas ja kriiskasid. Kahju.


Ja selline oli siis sarikate paigaldamise algus. Kõigepealt läks pärg üles ja tänaseks on siis kõik sarikad (va üks paar) üleval :) Loodetavasti annab vihm meile lähiajal võimaluse tööd lõpuni viia ja saamegi kaua oodatud katuse peale!

4 comments:

mäemamma said...

Nii tore on Su kirjutisi lugeda! Findus on muidugi ka eriliselt imearmas kiisu :-)
Aga muidu on su blogi mulle unistamiskohaks...ma saan ju kaine mõistusega aru, et pildid on üks asi ja reaalne elu on töö, töö ja veelkord töö, aga ikkagi ... Ma ausalt ka laoks suga puid, hoiaks kanu ja teeks sauna. Vahva!

Palju jaksu Teile ja uute lugudeni!
Tervitused mägedest

Kris V said...

Aga toredad inimesed on alati meile külla oodatud! :) Nii et ;)

herz said...

Jeee, sarikapidu :)

(päris palju hilinenud kommentaar minu poolt küll, aga siiski noh... jee!)

herz said...

...ja me ootame ka, et oma ehitusele katuse peale saab. Sarikad on valmis juba ammuilma. Materjal peaks lähipäevil kohale jõudma. Loodetavasti ka mu abimehed. Kui ei, siis järgmine võimalus paigaldada on alles oktoobris.