18.9.15

Talupidaja juttu

Ikka ilma piltideta. Pole aega kaameraga kodus ringi käia. Koeraga jalutades on seda raske kaasas tassida, Muri ei püsi pildistamiseks eriti paigal, siis tuleb sada toimetust ära teha nagu nõusi pesta, puid laduda, kanu köögist välja ajada, Findust taga otsida, mõni kana jälle harjaga välja peletada, Muri patsustamas käia, süüa teha. Ja nii see päev möödub. Kuidas ma küll jõuaksin kuskil linnas tööl käia? Pole aimugi!

Kuigi minu poolt on väga suured tööd hetkeseisuga talveks tehtud, siis on mõned otsad, mis vajavad veel alustamist ja hiljem meeste poolt jätkamist. Number on kindlasti kanala rajamine ehk pean leidma aja ja oskuse vundamendipostid paika panna. Ja siis saavad mehed põranda ära teha ja edasi oskan ma vast ehk ise jälle. Puude saagimist ootan samuti, nii saaksin veel järgmise aasta jupid riita laduda. Selle hooaja küttematerjal on kenasti riidas ja katte all. Kuigi mind kohutavalt häirib, et mitte kuuris. Aga mida pole seda pole, eks. Härra näitas mulle küll ilusat kuuri, mille arvas, et äkki jõuaks isegi vaikselt tänavu ette võtta. Who knows!?

Hetkel olen ootusärev homse Tallinna sõidu pärast. Minu esimene rahvusvaheline pulm! Eesti-Inglismaa. Kohtun taaskord imeliste Signe ja Olliega ning sellest saab üks imekaunis päev! Suure tõenäosusega joon homme enne tagasisõitu tassi kohvi ehk siis kuigi ma kohvi ei kannata, teen seda riskide hajutamiseks. Viimati Tallinnast pulmast lahkudes pidin peaaegu kraavi sõitma Märjamaal. Ma küll kuulan väga väga valjult muusikat ja laulan kaasa, ent ühtäkki olin ma paremat külgepidi juba peaaegu kraavis. Tagasitee olin vähemasti vägagi üleval. Igatahes, olen homse lainel juba ning talutööde juurde pöördun tagasi alles pühapäeval.

Hetkel seisame silmitsi suurte ja vajalike ostudega, mis aitavad meie juurdeehitusel kenasti valmida ja saaksime ka vaikselt nelja toa peale ümber kolida. Oh, ma ootan nii väga kraanikausis nõude pesemist ja OMA kodus dušhi alla minekut! Iseenesest on nii äge kogemus pesta suvi läbi nõudekraami vihmaveega või võtta õhtust pangeveepesu hoovil. Hetkel on hinnaarvestused tehtud ja kirjas, tulevikus hea võrrelda, mis siis tegelikult maksma läks. Aga et numbritesse peaks kaa langema, siis mainin ära, et tänu eelmisele omanikule võitsime 10 tuhandesest juurdeehitusest ligi 5000 eurot kasu! Ehk siis ehitus poole hinnaga :) Töömeeste arvelt ilmselt võit kordades suurem!

Muru vajab niitmist ning oleks tarvis maasikapeenrad luua. Uue nädala alguses saan kokku ühistu esimehega, et valdustele tiir peale teha ja põlluplaane arutada. Kevadeks on minul, sellel va kõige hullumal, plaanid enam vähem paigas. Roheline nagu ma olen, ei karda ma ebaõnnestumist, sest muidu ma ei õpiks. Aga tahtmist ja hakkamist on! Võib olla tuleks ikkagi rohkem majale ja hoovile keskenduda ent nii ei saa. Mina ei saa. Ma tahan! Esiteks ei salli ma põldude pritsimist ja tahaksin, et meie maadel see peatuks ning teiseks, metsa tahaks istutada. Tean, et enda tarbeks sellest majanduslikult võib olla kasu ei ole aga minu lastele kindlasti on! Ja oi, mis armas idee mul veel mõttes mõlgub ja Härralegi mainitud. Ta küll vaatas mind väga pika pilguga aga teate ju küll mind, tuleb lihtsalt ära teha!

Täna tormab. Vahepeal välgutas kaa. Olime Findusega teki sees peidus ja tundsin täielikku tüdimust. No ei taha siit teki alt väljuda. Välk läks üle ja sain kenasti kaamera akud uuesti laadima panna. Kuidagi suutsin alustada kõrvitsa-šokolaadikoogi küpsetamist ja ühtäkki leidsin ennast kasside ja kanadega õuest. Pesin nõud, koristasin toad ära ja nüüd tulin tuppa oma keema läinud inspiratsiooni maandama. Ikka magusa koogiga! Tunne on tagasi :)

Sügis on käes!

No comments: