18.9.15

Pildipostitus


Kaks vaadet. Esimese pildistasin tulevasest eesruumist ja vaatega pesuruumi. Väike aken on ainus juurdeehitusel ning jääb saunaukse kõrvale. Aknaraamid tulevad puidust. Sellise pisikese raami hinnaks tuleb ca 300 eurot. Täispuit, kahekordne klaas, naturaalne värv (mida peab 2-3 aasta tagant uuendam) Avatav ülevalt ja küljelt. MUIDUGI oleks olnud tore ruudustikuga nagu ülejäänud majal AGA kõik kaa ei saa ju :) Teisel pildil on eesruumi uks ja tagapool tulevane välisuks koridoris. Eesruumi ehk kohe minu selja taha jääb terrassiuks või siis pigem eesruumi välisuks, mis tuleb klaasist osaga (spetsiaalne klaas kui keegi peaks kogemata läbi jooksma) Raamid samuti puidust.

Teate, et plastikust raamid tulevad kallimad kui täispuidust ning tarneaeg on 8-9 nädalat (puidul 4-5)? Uskumatu! Igatahes valisime täispuidu. Jah, oleme arvestanud, et see võib mängima hakata aga mingil juhul ei pane ma vanale majale ette plastikut, seda enam, et viimane on kallim. Poleks arvanudki. Välisuks tuleb meil sedapuhku aga hoopis metallist. Peamiselt hinna tõttu. Plastik on välistatud ja täispuit läheb reaalselt nii kalliks, et sel pole ka erilist mõtet. Kujundus jääb samaks, ent materjal on teine. Ja hind poole odavam. Lisaks ei pea muretsema, et hakkab mängima ja ei pruugi korralikult kinni käia :)

Maja üldvärv tuleb Rootsi stiilis punane, raamid peaaegu valged. Kauge tulevik aga mainimist väärt :)


Kassid käivad minuga iga kord kaasas. Findus on hakanud samuti mul sabas jooksma. Vahepeal kadus tükimaks ajaks kuskile põõsaste alla aga nüüd otsib lähedust ja kuulab sõna. Huvitav muutus. Täna kukkus ta katuselt alla kui üritas ühelt plangult teisele hüpata ja arvas, et kile all on veel üks plank. Valesti arvas.


Minu suure vaevaga kasvama saadud esimesed istutatud lilled! Minu ühed suurimad lemmikud :)


Täna avastasin, et esimesed oktoobrililled on õide puhanud ning arvestades seda põõsast mis meil suvekuuri ees paikneb, siis tulemus saab olema imeilus!


Findus on kenasti juurde võtnud. Seoses tema seedimisprobleemidega vahetasime märja toidu valiku täiesti välja ning nüüd ja edaspidi saab ta kvaliteettoitu. Krõbinad kasutame veel ära ja siis läheme ka nendega vahetusele. Üleüldse annan ma neid väga vähe, sest märg on olulisem. Järgmiseks reedeks on meil aga esimese arstivisiit kokku lepitud ja kui kõik hästi läheb, jääb Findus operatsioonile. Eesmärgiks sterilisatsioon, sest talukassidel on sama suur risk poegadele kui linnas. Ja kuigi pisikesed Findused oleksid ilmselt maailma kõige nunnumad, siis mõistus teab, et neid nunnukaid on meil siin Eestis juba piisavalt :)


Minu ajutine kraanikauss :P


Esimesed ilusad portreepildid Sakiirast alias Kitust. Ta on vahelduva eduga kaks ööd pööningul maganud ja hiiri püüdnud. Täna oli meil murrang tema käitumises. Kuigi minu kutsumise peale ja minu sabas on ta ka varem jooksnud, siis täna on ta terve päeva kodus püsinud, minuga koos ringi jalutanud ning esimest korda ka Finduse olemasolu tolereerinud (üksikute sisinate ja käpahoopidega) Ta ei jooksnud kordagi minema kui Findus kiusas, vaid püsis minu läheduses. Nõudis pai ja kurrus. Ma olen nii õnnelik, et Sakiira meiega jäi! Kuid siiralt kahju, et Triips kaduma läks :( Loodangi, et Findus pakub talle peagi sama mõnusat seltskonda...


Juurdeehituse välisuksepoolne vaade. Selle majaosa nurka kuni maja seinani tuleb tulevikus ka terrass, kus saab kindlasti ülimõnus nii hommikuid kui ka õhtuid veeta - lõunapoolne külg! Pildil olev õunapuu kahjuks võetakse maha. Majale liiga lähedal ning kindlasti mitte hea katusele ega seintele. Hea seegi, et tegu väga vana ja nö mäda puuga, muidu oleks küll väga väga kahju.


Kasvuhoone number 1: Koristatud! Kasvavad veel füüsal, tomat ja paprika. Liiga tihedalt sai ning paprikal läheb valmimisega kõvasti aega kuigi mõned ampsud juba saaks. Füüsal ei taha kaa kuidagi valmida kuigi marju on päris korralikult küljes. Viinamari see-eest vohab meeletult! Kasvas läbi katuse ja hõivas tervelt ühe külje enda alla. Järgmisel aastal kui kasvuhoone maha võetakse, tuleb talle toestus teha. Kasvuhoone on nii mäda, et laguneb tema ümber vaikselt.


Härra niitis suve alguses kogemata minu esimese rebasesaba maha. Tema ei teadnud, on see umbrohi või mitte. Mis siis, et ta mul koos tamme ja pihlakaga kasvuhoone ees kasvas. Igatahes, mitte et ma seda õnnetust heaks kiidan, siis reaalselt ajas ta sellisel hulgal beebisi kasvama, et nüüd on ühe taime küljes ligi 4 saba :P Nii armas!


Kasvuhoone number 2 - korras! Vaid üksikud tomatid ja füüsalid veel jäänud. Kaktused tuleb peagi tuppa talvituma tuua. Oi, tänasin kõiki taimi ükshaaval, imelise saagi eest!


Maja lõunapoolse külje vaade. Sarikapidu on tegelikult tehtud :) Need kaks suurt akent tehakse tulevikus väiksemaks. Samas mõõdus aknad on veel mõlema maja küljel ehk ilmselgelt liiga palju. Ja ikka puitraamid :)


No comments: