14.9.15

PildipostitusKäisime emaga seenel. Saime ühe võileivajagu mütsikuid. Minu kurvastuseks on metsa alla täielik põud ja seeni lihtsalt ei ole. Ma jumaldan seenelkäiku! Iga kord näeme ka isemoodi ägedad ja stiilsed välja. Ilmselgelt peletame kõik loomad ja linnud piisavalt ohutusse kaugusse :P PS! Ema kannab isa tsiklimütsi. Haha.


Tegin Härrale südamekujulisi kotlette! Ostsin mõni aeg tagasi mahepoest hernejahu (kanad armastavad seda kaa) ja proovisin pakil olevat retsepti: hernejahust kotletid. Need olid parimad mida ma söönud olen! 


Seoses sellega, et lõpuks üks kanakull ühe meie sulelistest ära vedas, meisterdasin ma ajutiselt ühe kiirversiooni hernehirmutisest. Paraku suutis see tegelane mitmel korral ka mind ennast ehmatada! Ei ole tore öösel kottpimedas koju sõites hoovile pilku heites avastada, et mingi "elukas" seisab otse kanakuudi ees ja ei liiguta. Pidin kraavi sõitma. Kanad käivad ikka lahtiselt hoovil ringi aga ainult siis kui ma ise samuti maja läheduses tegutsen. Põllule minnes panen nad edaspidi aedikusse. Mitmel korral olen kulle tiirutamas täheldanud, ent maja ligi nad enam ei roni. Hea seegi.


Kui päkapikud loevad, siis soovin jõuludeks ilusat Fiskarsi kirvest! No kohe väga! Praegu kasutan isa oma ja unistan enda isiklikust. Küll aga olen ma üsna peagi väga kurb, sest pea kõik talvepuud, ka järgmise aasta omad, on varsti lõhutud. Ei, mina pole üksi kõike lõhkunud :P I wish! Aga vot selliseid pakke kangutan küll, nagu kirve taga peidus.Päris kasepakust jõud üle ei käi aga küll need musklid kasvavad. Pulmapildistamiseks mõeldud särgid ei lähe aga käevarrest enam eriti kinni. 


Üks kana võttis viimaseid päikesevanne ja suples saepurus. See, et ma meetri kaugusel kirvega vehkisin, ei kõigutanud teda mingilgi moel. 


Üks selfie. Wc. Baltic Cup. No mul pole kunagi endast wc selfiet olnud. Tegelikult tuli päris tore :)


Findus märkas mind kui aknast möödusin. Lõi patsu. Ta on tervelt ühe kilo juurde võtnud! 


Leia pildilt kass :) Vasakul nurgas on märgata ilusate sarikatega juurdeehitust. Nädalavahetusel saab katus peale! 


Tänase päeva osa tööst. Kõigepealt tuli uus põhi paika panna, pisut jummipuid lõhkuda ja ladumine võis alata. Ladusin ka tagumised riidad peaaegu katuseni (õhuvahe jäi) ning tegin pliidipuude otsa uued ahjupuuriidad kaa. Pildilt seda ei näe. Nüüd on tarvis veel katust veidi pikendada, et vihma eest topeltkaitse oleks. Järgmise aasta projektiks saab kuuri ehitamine. 


Siin oli enne suur hunnik juba lõhutud puid. Kõik on nüüd riidas. Jäänud veel mõned pakud lõhkuda ja suurem osa planke, palke saagida. Ootan nädalavahetust, sest siis tulevad isad katust panema ja saan ehk puidumaterjali ladumiseks juurde. Lisaks puude lõhkumisele, jumaldan ma puid riita laduda! Tänavu sai pisut lohakalt aga eks ma õpin kaa alles :)

No comments: