24.9.15

Mina & meik

Päris populaarne teema on meikimine. Teema millest mina pole mitte kunagi mitte mingilgi moel huvi tundnud, sest ma ei meigi ennast! Põhikoolis ma ei kandnud näole mitte midagi muud peale vee. Päriselt kaa! Keskkoolis värvisin ainult ripsmeid. Päriselt kaa! Ja ripsmeid värvin siiani, kusjuures ainult ülemisi, sest alumised teevad mu silmad veel suuremaks. Mul on olnud näonahaga probleeme kuid ilmselt head geenid ja taimetoit on mind säästnud. Alati kui tarbin liha või alkoholi (või üleliia magusat) tekib mul lööve. Kaob küll sama kiiresti.

Meik on minu jaoks liiga keeruline ja aeganõudev teema, millesse ma pole kunagi viitsinud süveneda ning ma ei näe ka põhjust enda igapäevaseks värvimiseks. Naturaalne ilu on minu silmis alati üle kõige, ükskõik kui keerulises olukorras su nägu ka ei oleks! Tugev meik kisub ALATI pilgud kellegi näolapile ja tekitab pigem negatiivseid emotsioone. 

Mina ei püüa meigiga oma nägu varjata või parandada, ma olen täpselt nii nagu olen :) Ja olen seda aastatega õppinud hindama. Olen lasknud nüüdseks ca viiel-kuuel korral elus teha täismeiki. Esimene kord oli minu põhikooli lõpuaktus, kus ka minu enda klassikaaslased mind ära ei tundnud. Ma ise kaa ei saanud aru, kas see olen ikka mina. See oli ikka väga julge muutus ja pigem negatiivne minu enda silmis kuid ma ei ela minevikus. Ma ootasin kannatamatul, et saaksin selle krohvikihi maha kraapida... Minu viimane täismeik oli sõpradega peetud jõulupeol ning olin meigiga enam kui rahul. Täismeiki ma sellegipoolest 99% ajast ei kanna. Ka enamus üritusi on meigivabad.

Vahepeal oli meigiteema meedias tõeliselt kuum. On alati olnud aga mingi hetk hakkasid kuulsused oma naturaalsete nägudega kapist välja tulema. Ent ometi jäi mind siiani kummitama tulemus: kõik kuulutavd/riputavad netti pilte endast ilma meigita aga ikka on nahale kantud õhkõrn kiht mingit kreemi või puudrit ja ripsmed värvitud. Millisest otsast on tegu meigivaba näoga? Ripsmetušš on meik! Minu igapäevaelu möödub täiesti, 100% meigivabalt ehk ma ei värvi nüüdseks ka ripsmeid. Ma ei põe, ma ei mõtle midagi kui ma uksest välja astun või autoga linnapiiri ületan. No tegelikult mõtlen aga ainult seda mida mul poest tarvis osta või mida Findus kodus teeb :P Kui ma kasutan meiki, siis vaid ripsmetušši ülemistel ripsmetel. I know, weird! Ja see ei tähenda, et kannan nahale ka kerge õhkõrna kihi mingit kraami. No!

Ma ei laida meikimist maha! Lihtsalt tuli tahtmine enda meigiteekonnast kirjutada :P
PS! Piltidel on nii lihtne jääda nii meigitult kui meikimata väga kehvade nurkade alt jäädvustatud ja seepärast tuleb teada oma näo parimaid jooni ;)

Klaasmaja Keldri Laste jõulupidu, täismeik

Klaasmaja Keldri Laste jõulupeole minek, täismeik - minu 5-6 meigikogemuse lemmiktulemus!

Värvitud vaid ripsmete ülemine osa, ei kasuta ma ka peitepulka vms

100% meigivaba, metsaseened ei hinda mind mingilgi moel :P

6 comments:

Anna said...

Tahtsin juba kommenteerida Su jäätmete vähendamisega seotud postituse alla, kuid ei jõudnud selleni. Kui aga pärast seda postitust ka kirjutamata jääks, hakkaks kripeldama küll. Ma tean, et Sinu jaoks ei pruugi see midagi tähendada, aga ma tunnen pea igas su postituses ära iseennast. Ega ma selle kommentaariga midagi ei taotlegi, lihtsalt vahel on vaja asjad hingelt ära öelda.

Jätka samas vaimus, sa oled tõeliselt äge!

Kris V said...

Ai, see on armas ja ma siiralt tänan!

Liis said...

Mul on nii hea meel, et peale minu on veel inimesi, kes meiki ei hinda. Täpselt sama emotsioon on olnud mõlemal meigitud korral - kähku see krohv maha, see ei tee mind ilusamaks! Aitäh, et jagasid.

herz said...

Mina olen ka suhteliselt meigikauge inimene. Minu jaoks võrdub meik ripsmetušš ja mineraalpuuder (ei ole mingi rasvane jumestuskreem, mis teeb asja palju koledamaks vaid ühtlustab näo toonid. ma olen selline punanina vahel. seda isegi ei tunne näol, et oleks peale kantud).

Ja viimane aasta ma unustan needki peale kanda :))

Ma vaatan neid pilte ja sa oled ilma meigita palju ilusamgi :) Nii kaunis oled.

(ja oi, ühel pildil on mummuline küünal?) :D

Anonymous said...

Oled ilus niigi, milleks meikida?
Ausalt.

Anonymous said...

Minu silmad hakkavad rohkem särama, kui ripsmetush on peal, ka ainult ülemistel ripsmetel. Kui peaksin järsku laugusid värvima, ei oskaks ma seda üldse teha. Ja õnneks ma ei peagi värvima :D Enamuse ajast olen ka 100% meigivaba, ei näe mingit vajadust lastega maal kodus olles midagi näole kanda. Kui härraga kuhugi mine, no siis määringi ripsmed kokku ja juba ongi enda jaoks piisav, sest muidu vaatab ju peeglist koguaeg 100% natural look vastu :) Aga pika jutu mõte - enamik naisi ilmselt ei tea, kui palju ilusamad nad oleks ilma krohvita. Päriselt. Ja sinu piltidelt on ju ilmselgelt seda näha, kuigi meigipildid on tõesti ka naturaalse välimusega.